Šokujúce priznanie hviezdy z Harryho Pottera. Problémy s chlastom a duševným zdravím

Zdieľať
Tom Felton
Tom Felton www.facebook.com

Herec Tom Felton (35) je po celom svete známy ako predstaviteľ Draca Malfoya vo filmoch o obľúbenom kúzelníkovi menom Harry Potter.

V týchto dňoch mu vychádzajú memoáre, v ktorých prehovoril aj o temných chvíľach svojho života. Úspešný herec mal problém s alkoholom… A dokonca skončil aj na liečení!

Nie je žiadnym tajomstvom, že Tom Felton a jeho herecká kolegyňa Emma Watson majú dobrý vzťah. A bola to práve predstaviteľka obľúbenej Hermiony, kto mladého herca presvedčil, aby vo svojej knihe hovoril nielen o tej peknej stránke slávy.

Tomovi vychádzajú memoáre s názvom Beyond the Wand: The Magic of Growing Up. V nich chcel pôvodne hovoriť o svojom živote a o tom, ako sa stal hviezdou. Emma, ktorá vedela o jeho problémoch, ho ale povzbudila, aby sa fanúšikom zveril aj s tým. „Uvedomil som si, že nie je správne hovoriť len o tých skvelých veciach. Aj toto sa mi stalo a je to súčasťou môjho života,“ uviedol v jednom z rozhovorov mladý herec. Zároveň si uvedomil, že jeho otvorenosť môže pomôcť niekomu, koho momentálne trápia rovnaké problémy.

Predstaviteľ Draca Malfoya priznáva, že život hereckej hviezdy bol príjemný. Avšak chýbal mu domov, rodina, kúzlo obyčajného života a útechu začal hľadať v neďalekom bare, kde pravidelne popíjal. „Strávil som tam viac nocí, než si dokážem spomenúť,” píše v knihe Tom. Jeho problém s alkoholom sa postupne stupňoval, až prišiel opitý aj na natáčanie.

Mladý herec sa v dôsledku toho rozhodol podstúpiť protialkoholické liečenie. Na odvykačke však po prvýkrát nevydržal ani 24 hodín… A podľa vlastných slov sa tam v priebehu rokov ešte párkrát vrátil. Liečbu úspešne dokončil a dnes abstinuje. Je si ale vedomý toho, že tento boj bude trvať stále.

Sympatický herec zároveň priznáva, že ho sužujú aj psychické problémy. Aj s nimi sa ale snaží úspešne pracovať. „Už sa nehanbím zdvihnúť ruku a povedať, že nie som v poriadku. Dodnes nikdy neviem, do akej verzie seba samého sa prebudím,“ uvádza v knihe známy herec.

Otvorenú spoveď ponúka fanúšikom aj ďalší jeho slávny kolega. A to Matthew Perry, ktorý priznal, že lekári mu dávali len mizivú šancu na prežitie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom