Šokujúce správy z Dánska: Premiérka Mette Frederiksenová napadnutá MUŽOM v centre Kodane

Zdieľať
272866_denmark_prime_minister_assault_18029 640x420.jpg

Polícia potvrdila, že v súvislosti s incidentom zatkla 39-ročného muža. Premiérka nespadla a nemala viditeľné zranenia, ale udalosť ju šokovala.

Dánsku premiérku Mette Frederiksenovú v centre Kodane v piatok podľa miestnych médií napadol neznámy muž. Polícia potvrdila, že v piatok sa odohral „incident týkajúci sa premiérky“, pričom zatkli 39-ročného muža.

Vypočúvať ho majú v sobotu. Ďalšie podrobnosti úrady nezverejnili a nie je jasné, či je Frederiksenová zranená.

Premiérka nespadla

Dve očité svedkyne pre denník BT uviedli, že videli muža kráčajúceho k Frederiksenovej, ktorý ju potom „silno tlačil do ramena, takže ju odstrčil nabok“. Zdôraznili však, že premiérka nespadla.

Ďalší svedok pre denník Ekstra Bladet povedal, že dobre oblečený muž, ktorý vyzeral ako súčasť Frederiksenovej ochranky, a policajt útočníka zadržali. Podľa svedka, ktorý hovoril pre denník BT, Frederiksenová po incidente nemala na tvári viditeľné zranenia, ale rýchle odišla.

Udalosť ju šokovala

Úrad predsedníčky vlády pre dánsku štátnu vysielaciu spoločnosť DR v piatok povedal, že Frederiksenovú udalosť „šokovala“.

V Dánsku a vo zvyšku 27-člennej Európskej únie sa konajú voľby do Európskeho parlamentu. Podľa správ z médií sa však útok nestal na volebnom podujatí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom