Šokujúce účinky alkoholu! Vedel si, že ti alkohol môže zachrániť život? :-O 2. časť

Zdieľať
tit alkohol

Jasné, alkohol ťa môže pokojne aj zabiť a určite nie je dobré to s ním preháňať! No občas, ale vážne len občas, sa môže stať, že alkohol prospieva. Neveríš? Presvedčíme ťa v našom seriáli.

Podľa lekárov (a pravdepodobne nielen tých opitých), ťa môže isté množstvo alkoholu v krvi zachrániť pred smrťou spôsobenou poškodením mozgu.

Znie to možno trošku ironicky, pretože alkohol spôsobuje aj odumieranie mozgových buniek, ale lekári asi vedia svoje.

Revaz Meshvelishvili
FILE - In this Wednesday, April 19, 2006 file photo, journalists taste wine at a winery in the Georgian city of Telavi, some 200 km (125 miles) northeast of Tbilisi, Georgia. Russia on Monday, Feb. 4, 2013, held talks on whether to resume Georgian wine imports after a seven-year ban, the first tentative step toward repairing the ruptured ties between the two ex-Soviet neighbors. Russia banned the imports of Georgian wine, mineral water, fruits and vegetables in 2006 amid rising political tensions in the run-up to a 2008 war. (AP Photo/ Shakh Aivazov, file)

Konala sa totiž štúdia, ktorá skúmala 40-tisíc prípadov a konštatuje, že keď máš v tele alkohol, zmierňuje sa rozširovanie krvných opuchov a zápalov v mozgu.

V závere správy sa dokonca odporúča, aby bol pacientom s poranením hlavy podávaný etanol!

Zdá sa, že doktori budú mať čoskoro bohato vybavený bar :-)

Chceš vedieť, čo ešte dokáže alkohol? Prečítaj si TU!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom