Šokujúce zistenie z pitvy zosnulého muzikanta. Abnormálne výsledky vo viacerých ohľadoch

Zdieľať
Foo Fighters
Foo Fighters www.facebook.com

V marci zomrel bubeník slávnej kapely Foo Fighters. Taylor Hawkins (†50) bol nájdený bez známok života na hotelovej izbe v Bogote, pričom o pár hodín mali koncertovať. Po vykonaní pitvy sa potvrdili predpoklady. Prehral boj so svojimi démonmi.

Podľa úradov vážilo srdce Taylora v čase jeho smrti dvojnásobok hmotnosti väčšiny mužov v jeho veku. Znalci zistili, že srdce bubeníka skupiny Foo Fighters vážilo „najmenej 600 gramov“.  Normálna hmotnosť je pritom približne 300 až 350 gramov. Vyššia hmotnosť srdca môže byť spojená so srdcovými ochoreniami vrátane kardiomyopatie, ktorá sťažuje tomuto orgánu pumpovanie krvi do zvyšku tela a môže viesť k jeho zlyhaniu. Užívanie drog môže spôsobiť poškodenie srdca a užívanie toxických látok je hlavným rizikovým faktorom náhlej srdcovej smrti.

Dospeli k záveru, že bubeník utrpel kardiovaskulárny kolaps po zjedení kokteilu drog. Potvrdili, že hudobník sa predávkoval heroínom zmiešaným s antidepresívami a benzodiazepínmi, sú to psychoaktívne lieky.

Prvotná pitva odhalila v Hawkinsovom moči stopy 10 rôznych drog vrátane opioidov, ktoré môžu siahať od heroínu po fentanyl a morfín, bola zistená marihuana a antidepresíva. Nepotvrdené správy poukazovali na to, že v Hawkinsovej izbe sa našiel „biely prášok podobný kokaínu“.

Bubeník sa sťažoval na bolesti v hrudníku pred vystúpením svojej kapely na festivale Estereo Picnic v Bogote. Snaha záchranárov o jeho oživenie zlyhala a vyhlásili ho  za mŕtveho. Už v roku 2001 sa v Londýne predávkoval heroínom, vtedy bol približne týždeň v kóme. Pred pár mesiacmi sa vyjadril, že už s drogami sekol. Žiaľ, opäť nedokázal odolať a  teraz sa mu to stalo osudným.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom