Šokujúci kolaps budovy! Terasa klubu na Malorke sa zrútila a zabila 4 ľudí

Zdieľať
Najky titulka malorca
Foto: AP Photo/Francisco Ubilla

Incident sa stal v reštaurácii Medusa Beach Club, kde sa v čase kolapsu tancovalo na terase. Zranenia utrpelo 16 ľudí, z toho päť vážne.

aktualizované 24. mája, 12:54

Podľa španielskej polície sú obeťami štvrtkového kolapsu budovy na španielskom ostrove Malorka dve Nemky vo veku 20 a 30 rokov, jedna 33-ročná Španielka a 44-ročný Senegalčan. Nešťastie sa stalo v hlavnom meste ostrova Palma de Mallorca.

Španielska tlačová agentúra EFE a ďalšie médiá uviedli, že v budove neďaleko pláže sa nachádza reštaurácia s názvom Medusa Beach Club. Verejnoprávna baleárska televízia IB3 uviedla, že v čase nešťastia ľudia v tancovali na terase, ktorá sa zrútila na ďalšie poschodie pod ňou.

Starosta Palmy de Mallorca Jaime Martínez a hovorca hasičského zboru Eder García novinárom povedali, že zrútenie mohlo spôsobiť nadmerné zaťaženie terasy na prvom poschodí.

Záchranné služby uviedli, že zranenia utrpelo 16 ľudí, pričom päť osôb je vo vážnom stave. Ich národnosť nebola bezprostredne známa. Mesto Palma de Mallorca vyhlásilo trojdňový smútok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom