Speváčka Shakira má poriadny prúser. Môže dokonca skončiť vo väzení na 8 rokov

Zdieľať
Shakira

Keď sa povie Shakira, okamžite všetci vedia, o koho ide. Ide o jednu z najslávnejších a najviac talentovaných speváčok na svete. Má milióny fanúšikov po celom svete a aj keď je na scéne už skutočne dlho, stále patrí medzi najpočúvanejších interpretov na svete. Tomu by však mohlo byť čoskoro koniec, pretože sa Shakira dostala do poriadneho prúsera, kvôli ktorému môže skončiť vo väzení na 8 rokov.

V Španielsku prebieha proces s jednou z najslávnejších svetových speváčok Shakirou. Bola obvinená z neplatenia daní z príjmu v rokoch 2012-2014. Podľa informácií médií jej hrozí až osem rokov väzenia! Prípad sa rieši od roku 2018. Práve vtedy španielski žalobcovia hviezdu obvinili zo spáchania podvodu. Shakira nemala zaplatiť španielskemu daňovému úradu 14,5 milióna eur z dosiahnutých príjmov.

Proces má začať každú chvíľu. Žalobcovia zdôrazňujú, že Shakira v tom čase žila prevažne v Španielsku, hoci dokumenty naznačovali, že išlo o Bahamy. Španielske zákony hovoria, že ak niekto zostane v krajine dlhšie ako 183 dní, musí v tejto krajine platiť dane. Čo na to hovorí samotná Shakira? Hviezda verí, že je nevinná. Podľa informácií PR agentúry, ktorá štyridsaťpäťročnú ženu zastupuje, mala svoj dlh hneď zaplatiť. To však neznamenalo, že obvinenia boli stiahnuté. Vyšetrovanie bolo dokončené v roku 2021.

Súd v Madride uviedol, že má dostatok dôkazov na začatie procesu proti slávnej speváčke. Shakirino odvolanie bolo bezvýsledné, súd sa chystá na prípad a rokovania začnú už čoskoro. Médiá tvrdia, že Shakire bolo ponúknuté mimosúdne vyrovnanie, ktorého podmienky neboli zverejnené. Štyridsaťpäťročná žena však ponuku neprijala, chce na súde dokázať svoju nevinu. Uviedla to vo svojom vyhlásení spoločnosť PR Llorente y Cuenca, ktorá ju zastupuje. Ak súd zistí Shakiru vinnú, bude podľa tlačovej agentúry AFP buď pokutovaná, alebo dokonca uväznená. Termín rokovania zatiaľ nie je známy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom