Speváka Aarona Cartera našli vo vani

Zdieľať
Aaron Carter
Aaron Carter www.facebook.com

Všetkých z nás, ktorí sme vyrastali na hudbe 90. rokov, zasiahla v sobotu  smutná správa. Vo veku iba 34 rokov zomrel americký spevák Aaron Carter, ktorý ako malý chlapec odštartoval svoju hudobnú kariéru. Spevák bol nájdený mŕtvy v sobotu 5. novembra 2022 vo svojom dome v Lancesteri v Kalifornii.

Aaron sa zrejme utopil vo vani

Americký spevák a rapper Aaron Carter, ktorý sa v 90. rokoch 20. storočia preslávil ako detská popová hviezda. Gazdiná Aarona Cartera informovala políciu o tom, že sa spevák zrejme bez cudzieho zavinenia utopil vo vani. Úmrtie slávneho hudobníka potvrdila aj jeho rodina. Carterovu smrť momentálne prešetrujú detektívi z oddelenia vrážd.

Zabodoval už v 9 rokoch

Aaron Carter na seba prvýkrát upozornil v roku 1997, keď vo veku 9 rokov vydal rovnomenný album, ktorého sa celosvetovo predala jeden milión kópií. V roku 2000 nasledoval album Aaron’s Party (Come Get It), ktorého sa iba v USA predalo na tri milióny kusov. Aaron sa stal tínedžerským idolom, vystupoval ako predskokan Britney Spears a tiež koncertoval s hviezdnou chlapčenskou kapelou Backstreet Boys, v ktorej bol jeho starší brat Nick členom.

Potom nasledoval album Oh Aaron s predaným jedným miliónom kópií. Aaron Carter svoj štvrtý album vydal v roku 2002. Následne v roku 2003 vyšla kompilácia jeho najväčších hitov.

Aaron Carton sa zapojil aj do televízneho programu Dancing with the Stars alebo sa objavil v broadwayskom muzikáli Seussical. Vidieť ste ho mohli aj v rodinnej reality show House of Carters alebo v televíznych seriáloch Sabrina, malá čarodejnica alebo Siedme nebo. Naspieval aj pesničky k filmom Denník princeznej a Pokémon – Prvý film.

Dlhé roky mal problémy so závislosťami

Napriek kariérnemu úspechu bol Aaron Carter veľmi problémovou osobnosťou. Dlhé roky sa stretával s problémami so závislosťami, bola mu tiež diagnostikovaná schizofrénia, maniodepresia či úzkosť. V roku 2013 dokonca vyhlásil osobný bankrot.

Hoci sa rozhodol so svojimi démonmi bojovať a niekoľkokrát nastúpil na liečbu svojich závislostí, bohužiaľ nad nimi nezvíťazil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom