Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spíte niekedy s vankúšom medzi nohami? Pozrite sa, čo tento zvláštny zvyk o vás prezrádza

žena v posteli
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žena v posteli www.freepik.com
reklama:
reklama:

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí nezaspia bez vankúša či prikrývky medzi nohami, niečo to o vás vypovedá. U mužov sa tento zvyk vidí málokedy, ale pre ženy je to typické. Ženy majú vo zvyku nohami obopínať vankúš, deku či prikrývku pokiaľ spia samy a niektoré dokonca preložia nohu cez partnera. Čo však tento zvláštny zvyk znamená? Vysvetlení je niekoľko, z fyziologickej aj z psychickej stránky.

Z pohľadu psychológie

Pokiaľ si žena počas spánku cez partnera prehodí nohu, znamená to, že potrebuje mať veci pod kontrolou. Hmatové senzory jej dávajú znamenie, že je tam a neodišiel. Podobne ako keby ho pripútala na noc k posteli. Ak spí sama tak jej partnera nahrádza vankúš či deka. Niektoré ženy však tento zvyk nemajú, znamená to, že nepotrebujú cítiť prítomnosť partnera a mať ho pod kontrolou. Buď mu dôverujú alebo to nepovažujú až za také dôležité. Tieto ženy väčšinou spia na chrbte, bruchu a podobne. Taký postoj počas spánku však nevyjadruje len vzťah partnerovi. Ženy sú milujúce stvorenia a preto majú potrebu cítiť svojich blízkych, objímať ich a podobne aj počas spánku, pokiaľ u seba nikoho nemajú, dávajú svoju lásku a pocit istoty vankúšu či perine.

Z pohľadu fyziológie

Ak sa pozrieme na tento zvyk z úplne opačného konca, môže ísť len o pocit pohodlia. Napríklad sa vám tak môže spať pohodlnejšie, alebo chcete zabrániť, aby sa vám nohy treli o seba a podobne. Ak spíte s nohami spolu, potia sa a deka medzi nimi je najjednoduchším riešením ako tomu zabrániť. Môže ísť aj o problémy s chrbticou, keď jedna noha tlačí na tú druhú a to spôsobí bolesť v dolnej časti chrbtice. Takto bude deka medzi nohami opierkou pre hornú nohu.

Ďalšou teóriou je tiež teória o telesnom uspokojení, ale tá nie je pravdivá, pretože deka sa predsa nedotýka intímnych partií ani im neposkytuje uspokojenie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 27. mája 2022
reklama:
reklama:
reklama: