Spomínate si na Randyho zo seriálu Volám sa Earl? Dnes by ste ho nespoznali

Zdieľať
Ethan Suplee
Ethan Suplee www.facebook.com

V Hollywoode ho preslávila jeho extrémna obezita a mnohí si ho tak z filmov dodnes pamätáme. Dnes je však všetko inak. Ethan Suplee (46) pred rokmi veril, že je to práve obezita, čo mu pomôže preraziť až v samotnom Hollywoode. Do istej miery mal pravdu, pretože svoju prvú hereckú rolu dostal ako 16-ročný v populárnom televíznom seriáli Boy Meets World (1993). V tom čase vážil pri svojej výške 185 cm okolo 130 kg, pričom počas nasledujúcich rokov išla jeho váha výrazne hore.

Počas jeho pomerne úspešnej kariéry sa dostal k hereckým príležitostiam vo filmoch ako napríklad Kult hákového kríža, Vlk z Wall Street či Spomienka na titánov. V posledných rokoch však na sebe výrazne zapracoval a dnes je z neho polovica. Etanova váha sa v jednej chvíli vyšplhala na takmer 250 kilogramov. Problém mu v tom čase robili aj obyčajné úkony, ako obuť si topánky, ísť na prechádzku, sadnúť si a podobne.

Počas tohto obdobia si dával pozor na to, aby sa nikam neponáhľal, pretože by ho to vyčerpalo na zvyšok dňa. Po ruke dokonca musel mať niekoľko tričiek na prezlečenie a nemohla chýbať ani utierka na utieranie potu. Dnes je z neho úplne iný človek. Extrémne cvičenia spojené s veľkým kalorickým deficitom ho dohnali k zdravotným problémom, ktoré ho na istý čas odstavili od pohybu. Váha sa mu rýchlo vrátila späť a vtedy sa rozhodol, že musí nájsť udržateľný spôsob, ako schudnúť a byť zdravý.

„Nemôžem povedať, že by ma chudnutie urobilo šťastnejším. Nemyslím si, že je to pravda. Len myslím, že dosiahnuť niečo, čo som si predsavzal, mi pomohlo byť spokojnejší,“ tvrdí v súčasnosti veľký nadšenec fitness. Tajomstvom jeho úspechu je kontrola príjmu kalórií a konzumácia veľkého množstva zeleniny a ovocia, ktoré dodávajú telu vlákninu, vitamíny aj minerály. Okrem toho obmedzil sacharidy a tuk. Za obrovský úspech považuje aj to, že už nie je posadnutý jedlom. Cvičí obvykle šesťkrát týždenne. Jednu hodinu denne zdvíha činky v kombinácii s kardio cvičeniami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom