Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ste stále single? Ak áno, podľa vedcov za to možno môže to, že ste príliš atraktívny

žena
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
žena www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Trápi vás to, že ste už dlhú dobu single? Nesmúťte! Možno to je práve kvôli tomu, že ste až veľmi atraktívna.

Nie je žiadnym paradoxom, že dobre vyzerajúci ľudia majú so vzťahmi obrovský problém. Samozrejme, veď záleží aj veľa na charaktere a osobnosti. Lenže čo keď máte dobrý charakter, osobnosť, a ešte k tomu ste atraktívny? Podľa vedcov môže za to, že ste single, práve vaša atraktivita. Nová štúdia z Harvardu porovnávala frekvencie rozchodov voči atraktivite jedincov a zároveň aj danú dĺžku vzťahov. Zistilo sa, že atraktívni ľudia majú oveľa väčší problém s udržaním si trvalých a dlhotrvajúcich vzťahov. Podľa vedcov je to kvôli tomu, že atraktívni ľudia neustále objavujú nové možnosti a kvôli tomu, že po čase bývajú vo vzťahoch nespokojní a majú pocit, akoby to nebolo jednoducho ono.

A tak sa dostávajú zo vzťahu do vzťahov a keď už majú dosť, nechcú sa do vzťahov znova vrhať. Uvedomujú si, že nájsť niekoho, s kým budú spokojní, je pre nich naozaj ťažké a tak radšej zostávajú sami. Navyše podľa vedcov je pre atraktívneho človeka naozaj ťažké sústrediť sa na jedného jediného človeka, keď má toľko možností a príležitostí. Pre atraktívnych ľudí majú našťastie vedci radu. Odporúčajú im, aby sa sústredili na ciele, vzťahy a stanovia ich už na jeho začiatku.

Vedci tiež testovali priemerne vyzerajúcich ľudí. Tým bolo ukazovaných niekoľko fotiek menej atraktívnych ľudí, čo im značne zvýšilo sebavedomie. Následne, keď im boli ukázané fotografie naozaj atraktívnych ľudí, respondenti boli viac flegmatickí a o atraktívnych ľudí nejavili takmer žiadny záujem. Zaujímavé, že? Každopádne, pokiaľ ste stále single, nemusíte byť smutné. Možno ste jednoducho len príliš atraktívne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 14. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: