Strašidelná fotografia rodiny skrýva DESIVÉ tajomstvo, ktoré sa stalo na Vianoce

Zdieľať
Strašidelná fotografia Lawson
Foto: Wikimedia Commons

Starý záber z konca 20. rokov 20. storočia zachytáva posledné okamihy Lawsonovcov.

Každá rodina sa na Vianoce pripravuje po svojom. Lawsonovci z amerického štátu Severná Karolína sa v roku 1929 rozhodli, že sa pár dní pred Štedrým dňom nechajú na pamiatku zvečniť.

Kúpili si oblečenie

Rodinu tvorili otec Charles, matka Fannie a ich sedem detí. Pred objektív sa postavili (zľava doprava) 19-ročný Arthur, 17-ročná Marie, 43-ročný Charles, 37-ročná Fannie držiaca bábätko Mary Lou, 4-ročný James, 7-ročná Maybell, 2-ročný Raymond a 12-ročná Carrie.

Lawsonovci si na fotenie kúpili nové oblečenie. V tej dobe to však nebolo bežné a vravelo sa, že Charles mal aj vďaka kúpe nových outfitov svoj čin do bodky naplánovaný. Mnohí ľudia hovoria, že rodina vyzerá strašidelne.

Strašidelná fotografia Lawson
Posledná spoločná rodinná fotografia. Foto: Wikimedia Commons

Obrovská tragédia

Pár dní po fotení prišlo k obrovskej tragédii, kedy Charles 25. decembra 1929 zabil svoju manželku a 6 detí. Najprv zbraň namieril proti dcéram Carrie a Maybell. Počkal na ne pri stodole, kde na dievčatá vystrelil. Ich telá skryl do stodoly.

Následne sa vrátil do domu a zastrelil Fannie, ktorá bola na verande. Výstrel počula Marie a zakričala na dvoch bratov, aby sa utekali skryť. Charles však neušetril ani ich troch a všetkých zabil. Nakoniec zo sveta zniesol aj malé bábätko Mary Lou.

Po vyvraždení rodiny odišiel do lesa, kde o niekoľko hodín spáchal samovraždu zastrelením. Jediným preživším bol syn Arthur, ktorého otec poslal tesne pred tragédiou preč z domu.

Turistická atrakcia

Charlieho brat premenil farmu s krvavou minulosťou na turistickú atrakciu. Návštevníci videli počas prehliadky tortu, ktorú upiekla nebohá Marie na Štedrý deň. Z torty odpadli hrozienka, ktoré turisti zbierali a odnášali si ich domov ako suvenír.

Athur mal v roku 1945 autonehodu a zomrel len vo veku 35 rokov. Zanechal po sebe manželku a 4 deti. Tragédiou sa inšpirovala pieseň „The murder of the Lawson Family“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom