Zaujímali vás niekedy relikvie a pamiatky, roztrúsené naprieč celým svetom? Nie, nemáme na mysli staroveké artefakty, ktoré možno ani neexistovali alebo niekam zmizli. Na mysli máme celé mestá, ktoré sa z naozaj rôznorodých príčin stali úplne vyľudnenými. Tieto takzvané mestá duchov za sebou často skrývajú temnú a dramatickú minulosť, ktorú vám ale radi objasníme. V tomto článku vám prinášame ďalšie 3 strašidelné a záhadné mestá duchov, v ktorých by pravdepodobne nikto príliš dlho nevydržal.
Ostrov Hashima, Japonsko
O ostrovoch hrôzy ste možno veľa nepočuli, avšak tento 500 metrov dlhý ostrov, nachádzajúci sa v Japonsku, do tejto kategórie jednoznačne spadá. Architektúra, postavená na jeho ploche, bola fabrikou na ťažbu uhlia z 19. storočia a mesto, ktoré ubytovávalo vyše 5000 obyvateľov, až kým nebolo v roku 1974 zavreté pre vyčerpanie nerastných surovín.
Jeho temná história sa však datuje do čias druhej svetovej vojny, počas ktorej Japonci využívali na ťažkú prácu a celkové fungovanie ostrova čínskych a kórejských zajatcov. Mnoho ľudí trpelo a mnoho ich tam samozrejme aj zahynulo. Ošarpané budovy a zariadenia na ostrove stále stoja a môžete si ich prezrieť počas exkurzií, ktoré sú prístupné verejnosti.
Kayaköy, Turecko
Na svahu pohoria Taurus leží toto turecké mesto, ktorému sa už po dlhé roky nedarí odolávať pôsobeniu matky prírody. Mesto Kayaköy, pôvodne postavené ako mesto Lebessus, patrilo Grékom žijúcim na území dnešného Turecka. V roku 1922 boli vyhnaní zo svojich domovom, a to počas prenasledovania ottomanských Grékov a iných kresťanských národov.
Z mesta dnes zostal len zástup 350 domov, prázdnych schránok života, ktorý kedysi udržiavali. Silné zimy, ktoré v regióne panujú, premenili budovy na strašidelné, ošarpané spomienky na ich temnú a násilnú minulosť.
Belchite, Španielsko
24. august 1937 zaznamenáva začiatok dva týždne dlhej bitky medzi Španielskou republikou a Frankistickým Španielskom. Výsledkom krvavej občianskej vojny bolo 6000 stratených životov, a to najmä kvôli tomu, že sa republika rozhodla vypochodovať na hlavné mesto Aragónska, Zaragozu.
Napriek tomu, že nacionalisti bojovali tvrdo, republika územie prevalcovala obrovskou silou a za sebou zanechala len prázdne a vyľudnené mesto Belchite, ktoré útokom stratilo všetku svoju predošlú pompéznosť. Budovy, ktoré na mieste zostali vyzerajú rovnako, ako pred 80 rokmi, zničené a s múrmi nasiaknutými krvou padlých vojakov. Je desivé pozerať sa na minulosť, ktorá sa zastavila v čase.