Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kliatba dediny Dudleytown – čo postihlo túto neslávne známu americkú usadlosť?

Dudleytowntitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Už po mnoho rokov sú lovci duchov fascinovaní príbehmi o zatratenej dedine Dudleytown – dnes už vyľudnenej usadlosti amerického štátu Connecticut, ktorá bola sužovaná duchmi, démonmi a záhadným miznutím jej obyvateľov. Tieto udalosti sa v dedine údajne odohrávali kvôli kliatbe, ktorú so sebou priviedla rodina Dudleyovcov. Bola však táto kliatba skutočná?

Dedina Dudleytown leží na severozápadnom území štátu Connecticut a bola založená v 18. storočí mužom menom Thomas Griffis a rodinou Dudleyovcov, podľa ktorej aj zdedila svoje meno. Podľa tvrdení so sebou táto anglická rodina doniesla do Ameriky nanajvýš zlovestnú kliatbu.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/Dudley_town_railway_lines.JPG/1280px Dudley_town_railway_lines.JPG
Foto: www.imgur.com

Kde presne leží dedina Dudleytown?

Umiestnenie dediny si jej zakladatelia zvolili veľmi neobvykle. V jej okolí sa nachádzajú samé husté a tmavé lesy, ktoré vďaka svojmu temnému vzhľadu dostali názov Dark Entry Forest. K dedine viedli len ťažko prechodné, kamenisté cesty. Osada bola navyše obklopovaná troma rôznymi horami, kvôli ktorým na jej územie dopadalo len veľmi málo slnečného svetla, čo pre prevažne roľnícke rodiny zapríčinilo veľmi ťažký život.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d3/Dudley_Town_station_platform_buffers_2011.jpg/1024px Dudley_Town_station_platform_buffers_2011.jpg
Foto: www.imgur.com

Prekliata dedina

Dudleytown si zaslúžilo veľmi výstižnú prezývku – Prekliata dedina. Pýtate sa prečo? V osade sa odohralo mnoho tragédii. Pre uvedenie príkladu spomenieme nasledujúce.

V roku 1774 celú rodinu Carterovcov zasiahla čudná a nečakaná epidémia, ktorá ich všetkých usmrtila. Bolo nanajvýš čudné, že takáto choroba nepostihla nikoho iného. V roku 1804 zase ženu generála Swifta zasiahol blesk, ktorý ju usmrtil. Jej manžel sa následne zbláznil.

Https://pixabay.com/p 545838/?no_redirect
Foto: www.imgur.com

Aby toho nebolo málo, koncom 19. storočia údajná kliatba upriamila svoju pozornosť na muža menom John Patrick Brophy. Tento človek si musel prejsť veľmi náročným obdobím po tom, čo jeho manželka umrela na tuberkulózu a jeho deti sa hneď na to za záhadných okolností stratili v lese. Krátko na to vyhorel aj dom, v ktorom bývali. John musel nakoniec dedinu opustiť, pretože zo všetkého upodozrievali práve jeho.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Zombies Trunk Creepy Horror Scary Forest Hands 984032
Foto: www.imgur.com

Už od roku 1899 sa osada Dudleytown stala vyľudneným miestom. Nie však navždy. V dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia si na pozemku kúpil dom doktor Clark, pochádzajúci z New Yorku. Ako lekár musel na pár dní odcestovať do mesta, z ktorého sa sem nasťahovali, a nechal tam svoju ženu samotnú. Keď sa vrátil, nespoznával ju. Jeho manželka sa za tých pár dní úplne zbláznila a tvrdila, že ju napadol čudný tvor, ktorý prišiel z lesa. Zvyšok svojho života prežila v blázinci.

Dudleytown dnes

To, či je kliatba skutočná, alebo ide len o výmysel príliš tvorivých myslí, je otázne. Tak či tak sa dedina Dudleytown, po ktorej už zostali len základy domov s otvorenými pivnicami, stala vďaka svojej reputácii veľmi vyhľadávaným miestom pre rôzne satanistické a iné temné kulty a sekty. V ruinách niekdajších domov sa dajú nájsť zmrzačené telá mŕtvych zvierat, ktoré boli zjavne obetované pri podivných okultných rituáloch. Vstup na pozemok, ktorý je súkromným majetkom jeho vlastníka, je zakázaný a za jeho porušenie môžete dostať pokutu.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Dudley_Town_station_platform_channel_2011.jpg
Foto: www.imgur.com

Ako už bolo spomínané, z domov v osade Dudleytown zostali už iba pivničné priestory. Cesty sa premenili na takmer nespozorovateľné lesné cestičky. Napriek tomu táto oblasť láka mnoho turistov, lovcov duchov a iných odvážlivcov, ktorí by radi zažili niečo nezvyčajné. Viacerí z návštevníkov tvrdili, že v oblasti videli duchov, prízraky, orby a iné paranormálne javy. Chceli by ste toto miesto navštíviť tiež?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 3. februára 2018Zdroj zahranicoureality.blogspot.sk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: