Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kliatba rodiny Kennedyovcov: Môžu za nešťastie tejto rodiny prekliate mince?

Film JFK Jr Documentary
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Kliatba rodiny Kennedyovcov je pomerne známa, ale nedávno do zoznamu obetí pribudlo ďalšie meno. Ide o druhú manželku Roberta F. Kennedyho Juniora, ktorá v roku 2012 spáchala samovraždu. Tento incident obnovil reči o neslávne slávnej kliatbe, ktorá straší rodinu Kennedyovcov roky, čo nás privádza k otázke: Kto začal kliatbu?

Ak sú príbehy pravdivé, bol to prastarý otec Johna F. Kennedyho – Thomas Fitzgerald, kto začal kliatbu v roku 1842. Thomas objavil truhlicu plnú zlatých mincí v jednej írskej dedinke. Pravdepodobne boli mince prekliate a dedina, kde truhlicu našiel, bola krátko na to zničená. Thomas si vzal svoju truhlicu pokladov do Bostonu, kde poklad použil na rozbehnutie vlastného podnikania a čoskoro bol bohatým mužom.

Iný príbeh o začiatku kliatby hovorí, že kliatbu spustil otec Johna F. Kennedyho, Joseph, ktorý mal nekonečné problémy so Židmi. Podľa tejto verzie povedal Joseph rabínovi a jeho študentom, aby sa prestali modliť, kým sú spolu na jednej lodi. Nahnevaný rabín ho zaklial a predpovedal mu, že jeho potomkovia budú trpieť a budú mať veľkú smolu.

Dean Rusk, John F. Kennedy, Jacqueline Kennedy
SITA/AP

Aj tento príbeh má inú verziu, podľa ktorej to bol otec – Žid, ktorý na Josepha zoslal kliatbu, pretože odmietol pomôcť jeho synovi utiecť z koncentračného tábora. A je aj tretia verzia, podľa ktorej na Josepha zoslala kliatbu celá židovská dedina, keď jej obyvatelia zistili, že Joseph obchoduje so zbraňami s nacistami. Joseph to mal naozaj ťažké…

Zoznam obetí tejto kliatby je naozaj dlhý. Všetci vieme o atentáte na prezidenta Johna F. Kennedyho. Joseph Kennedy Junior havaroval s lietadlom počas 2.svetovej vojny. O pár rokov neskôr ďalšia nehoda lietadla vo Francúzsku zabila jeho sestru Kathleen. Rosemary Kennedyová sa narodila postihnutá a jej otec jej dal urobiť lobotómiu.

V roku 1968 ďalší atentátnik zabil Roberta Kennedyho, ktorý práve vyhral v kalifornských prezidentských primárkach. Johnovi F. Kennedymu sa ešte počas života narodilo jedno mŕtve dieťa a druhé zomrelo ako dvojdňové. Jeho syn J.F. Kennedy Junior havaroval v roku 1999 s manželkou a švagrinou, opäť v lietadle, ktoré dokonca sám pilotoval.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. augusta 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: