Záhada lodí plných mŕtvol, ktoré priplávali na brehy Japonska

Zdieľať

V roku 2015 sa na Japonských brehoch objavilo 12 neznámych lodí, ktoré na sebe niesli mŕtve telá ľudí. Minulý rok počas novembra a decembra sa objavili ďalšie takéto lode.

Pred tromi rokmi bolo na brehoch Japonska nájdených 12 drevených lodí s desivým nákladom. Polícia a japonská pobrežná stráž na nich našli dokopy 22 hnijúcich tiel.

Všetky telá boli v pokročilom rozklade, z niektorých ostali len kosti. Dve telá boli nájdené bez hláv, kým jednej lodi bolo nájdených až šesť lebiek.

Prvá loď sa objavila v roku 2015 v októbri a počas nasledujúceho mesiaca sa začali objavovať ďalšie a ďalšie lode plné mŕtvych tiel. Úradníci pobrežnej stráže odhadujú, že tieto lode pochádzajú zo Severnej Kórey.

Webp.net resizeimage 67.jpg
http://www.dw.com/en/japan-ghost-ships-drifting-from-desperate-north-korea/a-41574944

Viacero dôkazov potvrdzuje teóriu, že lode prišli zo Severnej Kórey. Trup jednej lode, ktorá na sebe priniesla až 10 tiel, mal na sebe kórejský nápis. Podľa slov pracovníka pobrežnej hliadky sa dali kórejské slová preložiť ako Kórejská ľudová armáda – vojenské obranné sily Severnej Kórey.

Na ďalšej lodi bol objavený ošúchaný kus látky, ktorý vyzeral, ako keby pochádzal zo severokórejskej národnej vlajky.

https://www.theodysseyonline.com/what-the-hell-is-going-on-with-north-korea

Viacero odborníkov potvrdilo, že pravdepodobne ide o severokórejské lode. Medzi týchto odborníkov patria napríklad John Nilsson-Wright, ktorý je vedúcim ázijského programu z inštitúcie Chatham House či námorný expert Yoshihiko Yamada.

Yoshihiko Yamada taktiež podal možné vysvetlenie, ako a prečo sa tieto flotily s mŕtvou posádkou ocitli na brehoch Japonska: Lode boli drevené, staré a ťažké. K tomu boli ešte poháňané starými motormi, ktoré neboli dostatočne silné na to, aby sa loď dokázala plaviť proti prúdu, ktorý ich nakoniec odniesol na japonské brehy.

John Wright verí, že na lodiach sa plavili ľudia, ktorí chceli ujsť z prísneho režimu Severnej Kórey. No nedokáže to jednoznačne potvrdiť, kvôli nedostačujúcim dôkazom a informáciám.

http://www.davidguttenfelder.com/inside-the-cult-of-kim-1/

Wright dodal, že uprchlíci sa mohli vydať nebezpečnou trasou cez Japonské more (známe aj ako Východné more) preto, lebo tradičné cesty sú prísne strážené.

Je viacero japonských médií, ktoré si myslia, že išlo o rybárske lode, ktoré sa odchýlili od kurzu a stratili sa.

Stále však neexistuje oficiálne vyhlásenie, ktoré by potvrdzovalo pôvod lodí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom