Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhada zakopaného Ferrari na záhrade. Ako sa tam dostalo?

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
jalopnik.com
reklama:
reklama:

Hrajúce sa deti pred 40-timi rokmi našli v zemi zahrabané niečo čudné. Zavolali šerifa aby odhalil, že pod zemou bolo pochované auto. Nie však len také hocijaké – bolo to vzácne Ferrari Dino 246 GTS. Nikto nevedel odpovedať na rôzne otázky ohľadne tohto prípadu. Len nedávno sa odhalil celý príbeh tohto auta.

Auto bolo ukradnuté

Majitelia domu v Los Angeles, na ktorých záhrade sa auto našlo, o ničom netušili. Tím detektívov na ich pozemku vyslobodil zo zeme luxusne vybavené Ferrari. Bolo vo veľmi dobrom stave – ktokoľvek ho tam pochoval, si ho neskôr chcel vyzdvihnúť. Tento tmavozelený voz bol zabalený v igelite a vypchatý uterákmi, aby sa do vnútra auta nedostala nechcená špina.

jalopnik.com

Zistilo sa, že auto patrilo mužovi menom Rosendo Cruz. Ferrari kúpil svojej manželke ako darček k narodeninám. Po jednej spoločnej večeri, keď sa vracali ku svojmu zaparkovanému autu, tam už však nebolo. Našťastie mal Cruz Ferrari poistené a po vyšetrení tohto prípadu mu poisťovňa vyplatila 18-tisíc eur, plnú nákupnú sumu auta. Následne Ferrari putovalo do vlastníctva poisťovne.

Poisťovňa si chcela na Ferrari zarobiť, ale obrátilo sa to proti nej

Záujem o kúpu auta bol nesmierny. Poisťovňa Farmers Insurance Group sa preto rozhodla, že ho na dva týždne vystaví v jednom sklade. Poisťovacia firma vyzvala záujemcov, aby predkladali ponuky. Vystavené Ferrari síce bolo zamknuté, ale nie strážené. Zlodeji z auta ukradli všetko, čo nebolo priskrutkované. Dokonca aj odmerku na olej. Cena auta rapídne klesla, rovnako ako počet záujemcov. Nakoniec si auto odniesol mladý mechanik Fernando Valley, ktorý za neho zaplatil sumu pohybujúcu sa medzi 4-tisíc až 7-tisíc eur.

Ferrari Dino sa dnes teší dobrému zdraviu

Dnešným majiteľov auta je Brad Howard. Novinári nevedeli zistiť, kde sa dnes toto Ferrari nachádza a komu patrí. Howard uvidel článok, v ktorom sa presne toto spomínalo a s novinármi sa skontaktoval. Informoval, že auto priviedol k životu a stará sa o neho s láskou. Cena podobných áut sa pohybuje okolo sumy 230-tisíc eur.

twitter.com

Záhodou však naďalej ostáva, kto auto ukradol a prečo si ho nevyzdvihol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 24. januára 2018Zdroj jalopnik.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: