Kráľovská hrobka Tu Duc a jej skrytý poklad

Zdieľať

Všetci si mysleli, že vládcu a jeho poklady pochovali do jeho kráľovskej hrobky. Vládca však dal svoje telo a vzácnosti preniesť na iné miesto, ktoré dodnes zostáva ukryté.

Kráľovská hrobka Tu Duc bola postavená pre 4. vládcu Nguyen s menom Tu Duc. Nachádza sa v meste v Hue vo Vietname a jej výstavka trvala od roku 1864 až 1867.

Veľkolepá hrobka poskytla aspoň nejakú útechu najdlhšiemu vládnúcemu panovníkovi, ktorý sa počas svojich 40-tich rokoch vlády stretol s mnohými rebéliami, súdnymi intrigami a s obliehaním Francúzov.

Tu duc tomb.jpg
https://asiatravel.news/asia-guides/tu-duc-tomb.html

Kráľovská hrobka nemá na svete žiadnu konkurenciu. Jej výstavba stála toľko daní a pracovnej sily, že sa ľudia pred a počas jej výstavby Tu Duca Nguyena snažili zvrhnúť z trónu.

V hrobke sa nachádzalo jazero, na ktorom sa mohol vládca loďkovať. Na malom ostrove uprostred jazera si mohol Tu Duc zaloviť malú zver. Vo svojom pavilóne si mohol užívať spoločnosť konkubín a skladať poéziu. Na konci dňa sa panovník uchýlil do svojho luxusného a veľkolepého paláca.

https://www.alotrip.com/guide-vietnam-attractions/tomb-tu-duc

Napriek tomu, že si Tu Duc Nguyen dal postaviť ohromujúcu hrobku, tak si nechal svoje telo a poklady pochovať na inej lokácii. 200 pracovníkov, ktorí odniesli a pochovali Tu Duca spolu s jeho vzácnosťami, boli popravení hneď po tom, čo sa vrátili z tajnej cesty.

Telo 4. vládcu Nguyen, jeho poklady a skutočnú hrobku dodnes nikto nenašiel.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hue_Vietnam_Tomb-of-Emperor-Tu-Duc-05.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom