Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kráľovská hrobka Tu Duc a jej skrytý poklad

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
theunexplainedmysteries.com
reklama:
reklama:

Všetci si mysleli, že vládcu a jeho poklady pochovali do jeho kráľovskej hrobky. Vládca však dal svoje telo a vzácnosti preniesť na iné miesto, ktoré dodnes zostáva ukryté.

Kráľovská hrobka Tu Duc bola postavená pre 4. vládcu Nguyen s menom Tu Duc. Nachádza sa v meste v Hue vo Vietname a jej výstavka trvala od roku 1864 až 1867.

Veľkolepá hrobka poskytla aspoň nejakú útechu najdlhšiemu vládnúcemu panovníkovi, ktorý sa počas svojich 40-tich rokoch vlády stretol s mnohými rebéliami, súdnymi intrigami a s obliehaním Francúzov.

Tu duc tomb.jpg
asiatravel.news

Kráľovská hrobka nemá na svete žiadnu konkurenciu. Jej výstavba stála toľko daní a pracovnej sily, že sa ľudia pred a počas jej výstavby Tu Duca Nguyena snažili zvrhnúť z trónu.

V hrobke sa nachádzalo jazero, na ktorom sa mohol vládca loďkovať. Na malom ostrove uprostred jazera si mohol Tu Duc zaloviť malú zver. Vo svojom pavilóne si mohol užívať spoločnosť konkubín a skladať poéziu. Na konci dňa sa panovník uchýlil do svojho luxusného a veľkolepého paláca.

www.alotrip.com

Napriek tomu, že si Tu Duc Nguyen dal postaviť ohromujúcu hrobku, tak si nechal svoje telo a poklady pochovať na inej lokácii. 200 pracovníkov, ktorí odniesli a pochovali Tu Duca spolu s jeho vzácnosťami, boli popravení hneď po tom, čo sa vrátili z tajnej cesty.

Telo 4. vládcu Nguyen, jeho poklady a skutočnú hrobku dodnes nikto nenašiel.

commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 20. júla 2018Zdroj theunexplainedmysteries.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: