Legenda o strašidelnom dome: Čo je človek schopný spraviť, aby sa zbavil kliatby?!

Zdieľať
zakliaty dom

Záhadná vražda Nelsona Rehmeyera v Pennsylvánii v roku 1928 dodnes žije v múroch areálu jeho bývalého domova. Dôvod, prečo zomrel, si ľudia rozprávajú v nasledovnej legende. 

Chorľavý sused Nelsona Rehmeyera John Blymire si nahovoril, že je zakliaty. Svoju životné nešťastie sa snažil odvrátiť pomocou supernaturálnych síl.

http://thebestamericanpoetry.typepad.com/photos/uncategorized/2008/10/28/blymire.jpg
http://thebestamericanpoetry.typepad.com/photos/uncategorized/2008/10/28/blymire.jpg Foto: thebestamericanpoetry.typepad.com

Smoliar zašiel teda po radu k miestnej čarodejnici Nellie Noll. Tá označila za príčinu jeho nešťastia Rheymera. Povedala, že to on ho zaklial a aby sa kliatby zbavil, musí zapáliť Rheymerovu knihu kúziel a spáliť prameň jeho vlasov.

http://thebestamericanpoetry.typepad.com/photos/uncategorized/2008/10/28/rehmeyer.jpg
http://thebestamericanpoetry.typepad.com/photos/uncategorized/2008/10/28/rehmeyer.jpg Foto: thebestamericanpoetry.typepad.com

Pod knihou kúziel mala čarodejnica na mysli knihu The Long Lost Friend (známu aj pod menom Pow-Wows) od Johna Georga Hohmana z roku 1870. Obsahovala zbierku nemeckých zaklínadiel, rôznych ritutálov a receptov obľúbených medzi miestnymi Holanďanmi (tzv. Pennsylvánski Holanďani).

https://i0.wp.com/www.cultofweird.com/wp-content/uploads/2015/02/long-lost-friend-pow-wows-book.jpg
https://i0.wp.com/www.cultofweird.com/wp-content/uploads/2015/02/long-lost-friend-pow-wows-book.jpg Foto: i0.wp.com

Blymire sa s dvomi pomocníkmi dostal do Rehmeyerovho domu, no knihu nemohol nájsť. V zúfalstve a strachu z kliatby sa náhle rozhodol použiť násilie. Svojho údajného nepriateľa zbil, priviazal k stoličke namočenej v petroleje a zapálil ju.

http://www.house-crazy.com/wp-content/uploads/2013/08/Hex-Hollow-house12.jpg
http://www.house-crazy.com/wp-content/uploads/2013/08/Hex-Hollow-house12.jpg Foto: www.house-crazy.com

Toto je miesto, kde Nelson Rehmeyer zomrel. Hoci je významne poznačené ohňom, Blymire tvrdil, že telo nezhorelo. To mu potvrdilo, že Rehmeyer mal naozaj niečo s čiernou mágiou.

http://www.yorkblog.com/yorktownsquare/files/2007/10/nelson2.jpg
http://www.yorkblog.com/yorktownsquare/files/2007/10/nelson2.jpg Foto: www.yorkblog.com

Tento dom doteraz slúži ako spomienka na nevídaný úkaz. Hovorí sa, že je zakliaty. Súčasťou sú napríklad aj hodiny, ktoré zastavili na čase 12:01 ešte v roku 1928. Presne vtedy skončil Rheymerov život. (Aspoň tak hovorí legenda.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom