Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prekliaty cintorín Black Hope: Chceli sa rodinám pomstiť zlé sily zo záhrobia za to, že narušili ich pokoj?

Sunrise 426085_640.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
reklama:
reklama:

Niektoré kliatby sú také silné, že sa ich obávajú aj veľké skupiny ľudí, ktorí sa potom pred nimi chránia rôznymi ochrannými predmetmi a talizmanmi. Niektoré príbehy o prekliatiach sa po rokoch stali poverami a mnoho ľudí uverilo, že zlé sily spájajúce sa s prekliatím skutočne existujú. Čosi podobné zažili aj rodiny Williamsovcov a Haneyovcov z amerického Texasu.

Desivý objav v záhrade

Tieto dve rodiny si kúpili v roku 1982 domy v Houstone, domy boli úplne nové a pred nimi v nich nikto nebýval. Obom rodinám sa splnil sen, pretože po dome s obrovskou záhradou veľmi túžili. Rok po tom, ako sa Sam a Judith Haneyovci do domu nasťahovali, sa rozhodli vykopať si na záhrade bazén. Len čo začali s kopaní, zaklopal im na dvere starší muž zo susedstva, ktorý im oznámil nie práve najpríjemnejšiu správu – povedal im, že ich dom stojí na mieste, kde kedysi bol cintorín pre Afroameričanov, no a manželia začali kopať presne na mieste, na ktorom boli kedysi hroby. Sused im dokonca povedal mená niekoľkých ľudí, ktorí mali byť na ich pozemku pochovaní a predtým, ako zomreli, v ich štvrti žili.

Haneyovci si s rečami starého suseda nerobili starosti a pokračovali s prácami na bazéne. Čoskoro však narazili na dve truhly, v ktorých boli pozostatky muža a ženy. Desivý objav ich vyľakal a manželia si uvedomili, že sused si nevymýšľal. Keď sa upokojili, rozhodli sa, že pozostatky vrátia na miesto a pochovajú ich. Chceli však zistiť totožnosť nebožtíkov, a tak kontaktovali bývalého hrobára Jaspera Nortona, ktorý im slová suseda potvrdil a povedal, že cintorín sa nazýval Black Hope (čierna nádej, pozn. red.) a ležali v nich predovšetkým otroci. Hrobár dokonca vedel, že telá, ktoré manželia vykopali, patrili Betty a Charliemu Thomasovcom.

Skull and crossbones 77950_640
pixabay.com

Manželia sa snažili nájsť potomkov Thomasovcov, no neúspešne, a tak nechali pozostatky vo svojej záhrade. Boli však nervózni z toho, že narušili miesto ich posledného odpočinku, a tak vystrojili nový pohreb. Verili, že svoj čin tak napravia, no ako sa neskôr ukázalo, poriadne sa mýlili.

Podivné udalosti po pohrebe

Po pohrebe sa začali diať podivné udalosti. Najskôr to boli zvuky, ktoré rušili pokojný spánok manželov Haneyovcov. Pokračovalo to zapínaním a vypínaním svetiel v dome, rôznych elektronických prístrojov, podivné zvuky a Judith dokonca objavila svoje topánky na mieste, na ktorom bola pochovaná Betty. Obavy manželov Haneyovcov boli také veľké, že sa rozhodli o ne podeliť so susedmi Williamsovcami. A zistili, že v tom rozhodne nie sú sami. Zistilo sa, že najmenej dvanásť ďalších domácností zažíva podobné paranormálne javy od otvárania a zatvárania dverí až po záhadné prízraky.

Cemetery 966224_640
pixabay.com

Prenasledovala ich kliatba?

Rodiny Haneyovcov a Williamsovcov začali veriť, že ich prenasleduje kliatba zo záhrobia. Hoci druhá rodina na svojom pozemku nenašla pochované telá, na ich záhrade nič nerástlo a stále sa tam objavovali podivné diery, ktoré sa objavili aj po opätovnom zahrabaní. O kliatbe ich presvedčil aj to, že až šesť členov z ich rodiny začalo trpieť rakovinou a pre troch z nich neexistovala žiadna nádej na uzdravenie. Udalosti nabrali tragický spád po tom, čo sa pani Willamsová rozhodla zistiť, či aj na ich pozemku sú nejaké hroby. Začala preto s dcérou kopať v záhrade a o dva dni na to dostala jej dcéra vo veku 30 rokov infarkt a zomrela.

Tieto udalosti obe rodiny presvedčili natoľko, že sa rozhodli domy predať odsťahovali sa. Zvláštne však je, že žiadni ďalší nájomcovia nič čudné v domoch nezažili. Možno duchov uspokojilo to, čo sa stalo prvým obyvateľom. To, či rodiny postihla kliatba alebo nie, je otázne. Záhadou však zostávajú nevysvetliteľné ochorenia a tragické udalosti, ktoré rodiny postihli…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 30. marca 2017Zdroj unsolved.com Informácie sme čerpali z knihy Největší záhady světa, Lucy Doncaster a Andrew Holland© Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: