Stratila vám letecká spoločnosť batožinu? 7 vecí, ktoré treba urobiť

Zdieľať
Cestovanie batozina pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Tri z 1 000 batožín skončia tam, kde nemajú. Ak sa to stane aj vám, mali by ste okamžite konať. Tu je návod:

Okamžite stratenú batožinu nahláste

Najmä po nočnom alebo príliš dlhom lete je náročné nájsť energiu na vybavovanie batožiny, ak však svoj stratený kufor neohlásite, nemusí sa vám to vyplatiť. Mnohé letecké spoločnosti totiž od cestujúcich vyžadujú, aby svoju stratenú batožinu nahlásili v určitej lehote. Dobrá správa je, že až 79 % nesprávne vybavených kufrov sa iba „oneskorilo“ a získate ich späť krátko po ohlásení.

Cestovanie batozina pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Urobte zoznam

Hoci je veľmi pravdepodobné, že sa vám stratená batožina v krátkom čase vráti, mali by ste si pre istotu urobiť zoznam toho, čo bolo v taške. Príde vám to vhod, ak letecká spoločnosť vašu batožinu naozaj stratí, nielen ju zapotroší.

Cestovanie batozina pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Vypýtajte si náhradu za nákup

Väčšina leteckých spoločností vám zabezpečí základne potreby, zatiaľ čo čakáte na svoju batožinu. To znamená, že nákup malého množstva toaletných potrieb, spodnej bielizne a nie drahého oblečenia môžete mať zadarmo. Kontaktujte svojho leteckého dopravcu ohľadne pravidiel v danej spoločnosti, robte si zoznam nákupov a odkladajte si účtenky. Vrátenie peňazí však môže trvať dlhší čas, tak sa na to radšej pripravte.

Cestovanie batozina pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Aj náhradu za poplatok za batožinu

Zaplatili ste veľký poplatok za to, aby vaša batožina dorazila tam, kam vy, a nestalo sa tak? Zaslúžite si svoje peniaze späť. Informuje sa u svojej leteckej spoločnosti, či je to možné.

Cestovanie batozina pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Sledujte hľadanie svojho kufra

Už ste nahlásili svoju batožinu ako stratenú, nakúpili ste si základné veci a ste v čakacom móde. Informujte sa o tom, kde sa vaša batožina nachádza, a kedy k vám dorazí.

Cestovanie batozina pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak sa batožina stratila, podajte reklamáciu

V prípade, že letecká spoločnosť nedokáže nájsť vašu batožinu a je oficiálne vyhlásená za stratenú, mala by vám letecká spoločnosť vrátiť to, čo nej bolo. Je však pravdepodobné, že za tovar nedostanete plnú hodnotu, keďže zvyčajne nejde o nové veci. Od svojej leteckej spoločnosti sa dozviete viac.

Cestovanie batozina pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ako sa chrániť pred ďalším zmiznutím?

Ak sa chcete do budúcna vyhnúť ďalšej strate batožiny, odstráňte z nej všetky predchádzajúce visačky. Označte tašku svojím menom a kontaktnými údajmi. Urobte si foto svojho kufra, aby ste mohli zamestnancom leteckej spoločnosti uľahčiť hľadanie. V neposlednom rade si všetky cennosti nechávajte radšej v príručnej batožine.

Cestovanie batozina pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom