Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Študentka vyvolala svojimi novými šatami na ples veľký rozruch. Pozrite sa, prečo

Prom dress qipao chinese cultural appropriation twitter keziah daum 2 5ae84f08a50fe__700.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
twitter.com
reklama:
reklama:

Mladá študentka si chcela len kúpiť nové šaty na školský ples. Netušila však, že nimi vyvolá taký veľký rozruch. 

Keziah Daum je 18-ročná dievčina, ktorá si nedávno vyslúžila na internete veľkú vlnu kritiky za svoje nové šaty. Mnoho ľudí bolo pohoršených, pretože Keziah si zvolila na školský ples ohromujúci čínsky Qipao odev. Hneď ako ľudia uvideli jej fotografie na internete, niektorí ju začali nazývať „príležitostnou rasistkou“, iní ju naopak obhajovali.

Saty na ples 1.jpg
twitter.com

Keziah zjavne nevedela o historickom pozadí šiat, keď si ich kupovala v obchode v Salt Lake City. „Jednoducho som našla krásne, skromné šaty a rozhodla som sa, že si ich dám na ples,“ povedala. „Je mi ľúto, ak bol niekto urazený. To nikdy nebol môj zámer. Som vďačná, že som mohla nosiť také krásne šaty.“

Saty na ples 2.jpg
twitter.com

Zlom mohol však nastať pri fotke, na ktorej je Keziah a jej priatelia v stereotypnej póze so spojenými rukami. Toto gesto sa používalo v priebehu rokov ako zosmiešňovanie čínskeho ľudu a kultúry, a či to už bolo vedome alebo nie, mohli v značnej miere prispieť k vnímaniu jej kultúrnej necitlivosti a negatívnych reakcií na jej adresu.

Saty na ples 3.jpg
twitter.com

Zdá sa, že Keziah má podporu mnohých užívateľov čínskych sociálnych médií. „Kultúra nemá hranice,“ napísal jeden užívateľ. „Neexistuje žiadny problém, pokiaľ neexistuje žiadna zlomyseľnosť alebo úmyselné zlo“.“Čínske kultúrne poklady stojí za to šíriť po celom svete.“ „Nie je to kultúrna krádež,“ poznamenal iný človek. „Je to kultúrne uznanie a kultúrny rešpekt.“

Saty na ples 4.jpg
twitter.com

Napriek tomu, že Keziah získala na internete negatívne reakcie, rozhodla sa postaviť za svoje vyhlásenie, že nepozná čínsku kultúru v akejkoľvek podobe alebo forme. Povedala tiež, že neodstráni svoj post ani obrázky.

Saty na ples 5.jpg
twitter.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 4. mája 2018Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: