Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štyri dni v znamení festivalu pre tínedžerov

ThinkstockPhotos 511810363
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
BRATISLAVA 9. novembra 2015 (N/PR) – Piaty ročník festivalu pre mladých štartuje dnes a potrvá do štvrtka. Slávnostné otvorenie festivalu „Puberťák“ sa bude konať v Divadle Ludus. Záštitu nad festivalom prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič .
„Štyri dni trvajúci festival je zameraný predovšetkým na staršie deti a mládež. Súčinnosťou tvorcov a mladého diváka dáva priestor na rozvíjanie spolupráce a čo je najdôležitejšie vzbudzuje záujem o divadlo u mladých divákov“, povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
V rámci piateho ročníka medzinárodného bienále divadla pre tínedžerov pripravili jeho organizátori Assitej Slovensko a Divadlo Ludus bohatý a zaujímavý program. Hrať sa bude  na troch miestach Bratislavy a to v Divadle Ludus, Divadle LAB Vysokej školy múzických umení a v Divadle na zastávke.
Festival „Puberťák“ otvorí divadlo Pôtoň Bátovce s predstavením Krajina nepokosených lúk. Príjemný večer v podobe koncertu s názvom Jahodové deti prinesie Divadlo Športniki v stredu.  Záver divadelného festivalu bude patriť Divadlu Úsmev a jeho Silent Rhapsody a divadlu LAB Vysokej školy múzických umení s predstavením Všetko za národ alebo (Apple pie).
V tomto roku sa na festivale budú prezentovať aj súbory tínedžerov vedené profesionálnymi divadelníkmi:
ZÁDRAPKY pri ZUŠ Senica s divadlom poézie KRÁ autora Ted Hughesa  Autorskú miniatúru OTÁZKY ĽUDOVÍTA ŠTÚRA Terezy Stachovej DS Slúchadlo z Nitry inscenáciu inšpirovanú G.G.Márques STO ROKOV SAMOTY škola Ludus – SZUŠ, Palackého uvedie pôvodnú hru 15 ročného autora Dávida Pašku NUSICA
Festival „Puberťák“ oslovuje divákov najproblematickejšej vekovej kategórie. Na Slovensku je málo profesionálnych divadiel, ktoré cielene komunikujú s mládežou a podľa toho aj vyberajú svoj repertoár. Práve preto je inšpiratívna účasť zahraničných súborov. Zámerom festivalu je podporiť a inšpirovať tvorcov k systematickej divadelnej – umeleckej – edukačnej práci s mladým publikom.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor taja444Dátum 9. novembra 2015
K téme