Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sú vlhčené obrúsky pre naše deti naozaj bezpečné?

B7501f06c5c630ba1e1bdbc975b6a581.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Niektoré detské vlhčené obrúsky môžu aj uškodiť. Používate ich?

Všetci dobre vieme, že malé deti sa ufúľajú všade. Vonku pri hre, doma, hocikedy pri jedle. Preto ak nemáme práve po ruke čistú vodu, väčšina rodičov má vlhčené obrúsky. Je to naozaj praktická vecička a sú veľmi často využívané. Len ak sa jedná o malé detičky, treba dávať pozor na to, aké kupujete.

https://sk.pinterest.com/pin/541628292659513364/
sk.pinterest.com

Na trhu je skutočne veľký výber vlhčených obrúskov. Väčšina z nich by nemala uškodiť, ale nájdu sa aj také, ktoré dokážu u detí vyvolať naozaj nebezpečnú alergiu. A je to látka s názvom metylizotiazolinón, ktorej ak obrúsky obsahujú veľké množstvo, môže mať horšie následky.

https://www.youtube.com/watch?v=WHcjkoYOndc
www.youtube.com

Americký lekár Dr. Mary Wu Chang vykonal niekoľko štúdií a prišiel na to, kto alebo čo je „zodpovedné“ za alergie spôsobené vlhčenými obrúskami. Je to už spomínaný metylizotiazolinón . Táto látka spôsobuje u niektorých ľudí  alergické reakcie. Koža sa môže zapáliť, čo často vyzerá až dramaticky. Samozrejme vlhčené obrúsky pre citlivú pokožku by ho obsahovať nemali. Takže ide skôr o výnimku, ale v každom prípade, aby ste vedeli, že ak vám nesadnú vlhčené obrúsky, možno stačí len zmeniť značku.

https://www.youtube.com/watch?v=WHcjkoYOndc
www.youtube.com

Niektorí rodičia ich naopak nepoužívajú vôbec, iba obyčajnú vodu, čo je samozrejme dobrá voľba, ale nie vždy je to možné. Takže aj keď ich použijete, nič sa nestane. Ale ak sa prejavia príznaky alergie, zmeňte ich alebo prestaňte používať úplne. Pretože sa vyskytli aj naozaj silné reakcie (viď. obr.), ktoré ale až v takomto štádiu nie sú časté.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 28. októbra 2016Zdroj www.gutfuerdich.co © Najky.sk, iDen Media s.r.o.