Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Súd rozhodol. Ide Zuzana Plačková do väzby?

Zuzana Plačková
Zuzana Plačková Foto: www.instagram.com
reklama:
reklama:

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby šiestich osôb, ktoré sú obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok.

Dôvodom väzby u obvinených je obava z pokračovania v trestnej činnosti, teda preventívna väzba. Štyri osoby, medzi ktorými je aj influencerka Zuzana Strauzs Plačková a jej manžel René Strauzs, súd do väzby nevzal. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Neexistencia dôkazov

Dôvodom bolo konštatovanie sudcu pre prípravné konanie o neexistencii dôkazov, ktoré by preukazovali dôvodné podozrenie, že sa títo obvinení dopustili skutku, za ktorý im bolo vznesené obvinenie. Preto v ich prípade ďalej ani neskúmal naplnenie existencie dôvodov, či už útekovej, kolúznej, prípadne preventívnej väzby.

„Súčasne nebolo vyhovené návrhu prokurátora na ustálenie existencie dôvodov kolúznej väzby v prípade šiestich osôb. Tieto boli vzaté do preventívnej väzby najmä s prihliadnutím na podozrenie na dlhšiu dobu páchania trestnej činnosti z ich strany,“ uviedla Kudjaková.

Rozhodnutie súdu je voči dvom osobám prepusteným zo zadržania právoplatné, prokurátor podal sťažnosť voči nevzatiu do väzby dvoch osôb, zvyšných šesť obvinených podalo sťažnosť proti vzatiu do väzby. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR 7. októbra 2021.

Akcia Chikara

Polícia uskutočnila 27. septembra policajnú akciu pod krycím názvom Chikara, počas ktorej vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Následne obvinili celkovo 15 osôb. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia viedol skupinu od roku 2012 Tibor G. prezývaný Guláš.

Koordinovanú trestnú drogovú trestnú činnosť údajne vykonávala na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja.

„Skupina vykonávala prostredníctvom vytvorenej štruktúry výrobu, distribúciu a následný predaj drogy zvanej pervitín,“ uviedla polícia s tým, že skupina tiež dovážala a predávala kokaín.

Spojka do lepšej spoločnosti

Policajti zistili aj to, že od roku 2012 do apríla 2016 bol z dovezených voľnopredajných tabliet z Poľska vyrobený pervitín v hodnote približne 7 680 000 eur a v čase od apríla 2016 do konca roku 2018 v hodnote približne 19 800 000 eur. Skupina však podľa polície fungovala až do zadržania jej členov.

Medzi obvinenými je aj influencerka Zuzana Strauzs Plačková a jej manžel René Strauzs Polícia v obvinení konštatuje, že ide o dôležitých dílerov skupiny. „Asi od roku 2017 kupovali v rámci zločineckej skupiny kokaín od Pavla Š. a ten následne predávali ďalším užívateľom,“ napísala polícia v uznesení o vznesení obvinenia.

Manželia na výsluchu po zadržaní svoju vinu odmietali. Jeden z obvinených Miroslav F. polícii pri výsluchu povedal, že René Strauzs bol údajne „spojka do lepšej spoločnosti“. Zuzanu Strauzs Plačkov a jej manžela polícia obvinila zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

ZDROJ: SITA / WEBNOVINY.sk

reklama:
reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: