Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Súd rozhodoval o väzobnom stíhaní Jána Slotu! Ako rozhodol o bývalom predsedovi SNS?

Slota.jpg
Foto: SITA/Michal Burza
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 31. marca (SITA) – Bývalý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a exprimátor Žiliny Ján S. bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom dnes na verejnom zasadnutí Najvyšší súd SR. Vyhovel však návrhu prokurátora, aby bol obvinený monitorovaný zariadením na určenie polohy. Obvinený sa na dnešnom zasadnutí nezúčastnil. Podľa obhajcov má totiž zdravotné problémy a zdržuje sa v mieste trvalého bydliska.

Najvyšší súd tiež Jánovi S. popri dohľade probačného a mediačného úradníka uložil zákaz vycestovania, vzďaľovania sa z miesta trvalého bydliska ako aj zákaz stýkania sa so spoluobvinenými Pavlom P., Romanom K. a Vladimírom M. Na margo stanoviska probačného úradníka, aby súd zvážil inštalovanie monitorovacieho zariadenia pre zdravotné problémy obvineného (konkrétne opuchy nôh), senát skonštatoval, že zariadenie je možné okrem lýtka inštalovať aj na ruku. V prípade, že by Ján S. porušil niektoré z uložených povinností, súd môže rozhodnúť o jeho vzatí do väzby.

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v sobotu 26. marca prepustil zadržaného bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána S. na slobodu, keďže nezistil dôvod na kolúznu väzbu. Zároveň však obvinenému nariadil namiesto väzby dohľad probačného a mediačného úradníka pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti. Prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Jánovi S. kladú orgány činné v trestnom konaní za vinu prijatie úplatku v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P. a jeho následné odovzdanie vo výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci. Obvinený je teda za trestný čin prijímania úplatku v spolupáchateľstve.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 31. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: