Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Súvisí farba očí s alkoholizmom? Podľa vedcov áno

oko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
oko www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Farba očí je daná množstvom pigmentu v rohovke, ktorý je nazývaný melanín. Sfarbenie očí je pre každého človeka typické a len ťažko sa dá predpovedať, akú farbu bude mať práve váš potomok, pretože aj napriek tomu, že ste napríklad obaja hnedookí, nebolo by nič ojedinelého, keby sa vám narodilo bábätko s nezábudkovými očami.

Celý tento proces je dokonalým príkladom toho, ako fungujú gény. Hovorí sa, že oči sú oknom do našej duše a okrem toho, akí sme, dokážu oči podľa vedcov určiť, kto má predpoklady na alkoholizmus. Áno, aj s týmto podľa všetkého má naša farba očí čo dočinenia.

Vedci, ktorí sa týmto výskumom zaoberali, prišli k prekvapujúcemu záveru. Alkoholizmus a farba očí spolu veľmi úzko súvisia. Gény, ktoré rozhodujú o farbe očí, totiž zároveň ovplyvňujú tendenciu podľahnutia alkoholizmu.

K akému záveru teda došli? Podľa výskumu sa ukázalo, že najväčšie percento ľudí trpiacich alkoholizmom má práve modré oči. Naopak ľudia s hnedými očami majú sklony k alkoholizmu takmer nulové a ľudia so zelenými očami tvoria zlatý stred.

Z akého dôvodu sa tento výskum vykonával? Vedci sa domnievajú, že nasledujúce zistenia môže pomôcť v oblasti prevencie pred závislosťou na alkohole. Tí ľudia, ktorí majú modré oči, by s týmto variantom mali do budúcnosti počítať a od požívania alkoholu sa radšej zdržať.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 16. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: