Tak to je paradox! Neuveríš, prečo vyhodili zo školy 14-ročného chlapca!

Zdieľať
Ben Ownby
Ben Ownby tries to do his homework while his cat plays nearby at home near Beaufort, Mo., Saturday, Jan. 20, 2007. Ben, 13, was missing four days when he was found Jan. 12 at Michael Devlin's apartment in the St. Louis suburb of Kirkwood, Mo. Shawn Hornbeck, 15, was also discovered four years after he had been kidnapped. The Ownby family is trying to get his life back to a semblance of normality. (AP Photo/Post-Dispatch, J.B. Forbes) **MAGS OUT, TV OUT, NO SALES, SLOUT **

Štrnásťročný Aaron Parfitt zorganizoval minulý týždeň na školskom dvore protest, na ktorom sa zúčastnilo približne sto žiakov.

Štrnásťročného Aarona Parfitta vylúčili na dva dni zo školy po tom, ako zorganizoval protest proti nedostatočnému množstvu domácich úloh a častej výmene učiteľov na strednej škole v anglickom Blackpoole.

„Stále sa u nás striedali učitelia a nedostávali sme dostatočne veľa domácich úloh, tak som sa rozhodol kontaktovať úrady, či by nám s tým mohli pomôcť, ale nemohli. Mali sme veľmi veľa učiteľov matematiky a ani jeden z nich nezostal viac než týždeň. Na konci som už bol taký naštvaný, že sme s niekoľkými kamarátmi usporiadali protest,“ uviedol Parfitt.

Na jeho protestnej akcii na školskom dvore sa minulý týždeň v stredu zúčastnilo približne sto žiakov. Vedenie školy však na to zareagovalo vylúčením Parfitta na dva dni. „Momentálne prežívame na škole komplikované obdobie. S pomocou mestskej rady však pokračujeme v zlepšovaní učiteľských noriem, správania a dochádzky. Tieto veci sa nezlepšia cez noc ale naďalej spolupracujeme s úradmi, rodičmi aj žiakmi, aby došlo k postupnému zlepšeniu. Naša škola má proaktívny prístup k sťažnostiam od rodičov aj žiakov. Jednotlivé problémy riešime na osobnej úrovni,“ uviedla riaditeľka školy Deborah Hanlon-Catlow.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom