Takto si predstavujú vojnu? Kadyrovci a Dagesovci sa povraždili medzi sebou na okupovanom území

Zdieľať
Chechnya's regional leader Ramzan Kadyrov, foreground, deputy of the State Duma of the Russian Federation Adam Delimkhanov, center, and Chairman of the Parliament of the Chechen Republic Magomed Daudov arrive to attend a ceremony to sign the treaties for four regions of Ukraine to join Russia in the Kremlin in Moscow, Russia, Friday, Sept. 30, 2022. The signing of the treaties making the four regions part of Russia follows the completion of the Kremlin-orchestrated "referendums."
Foto: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

V malebnej dedine Mychajlivka, obkolesenej konfliktom, vzplanul v sobotu vážny spor medzi ruskými vojenskými jednotkami. Ukrajinský portál Ukrajinská pravda prináša pohľad na to, čo sa odohralo v týchto udalostiach, s odvolaním na ukrajinské Národné centrum odporu.

V tejto zákulisnej dráme sa objavili aj bojovníci čečenského vodcu Ramzana Kadyrova a Dagestanci, čo dáva incidentu ešte viac kontroverzného ba priam tragikomického nádychu.

Do spomenutej obce prišli v sobotu ruskí propagandisti, aby nakrútili príbeh o mimoriadnom prínose vysokého predstaviteľa z radov kadyrovovcov pri rozvoji okupovaných území. Vo večerných hodinách sa kadyrovovci a dagestanskí bojovníci z inej jednotky ruských okupačných síl dostali do slovnej potýčky.

Počas hádky jeden z okupantov začal strieľať do vzduchu. Pri potýčke utrpel jeden z okupantov početné bodné rany nezlučiteľné so životom. To viedlo k otvorenej konfrontácii medzi jednotkami, počas ktorej boli použité granátomety, ručné granáty a automatické zbrane. Podľa Národného centra odporu boli úspešnejší Dagestanci.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Na oboch stranách prišlo o život dohromady 20 vojakov a viac ako 40 utrpelo zranenia. Veliteľa jednotky kadyrovovcov za trest poslali do prvej línie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Streľba
Zdroj: SITA.sk – Medzi kadyrovcami a Dagestancami došlo ku konfrontácii, o život prišli desiatky vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom