Taťána Kuchařová sa pred 16 rokmi stala Miss World

Zdieľať
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová www.facebook.com

Modelka a zakladateľka nadácie Krása pomoci, Taťána Kuchařová, sa stala v roku 2006 Miss World. Vtedy osemnásťročné dievča bolo prvé a stále je poslednou Češkou, ktorá kedy zvíťazila v tejto medzinárodnej súťaži krásy. Že od chvíle, keď dostala korunku Miss World, uplynulo už 16 rokov.

„Dnes je to 16 rokov od okamihu, ktorý mi navždy zmenil život… Ďakujem všetkým, čo vo mne videli nádej oveľa skôr ako ja sama…“ napísala Taťána Kuchařová 30. septembra 2022 na svojom instagramovom účte.

Taťána Kuchařová, ktorá bodovala v modelingovej brandži, sa na jar roku 2006 prihlásila do Miss Českej republiky, ktorú vyhrala na plnej čiare. Na jeseň 2006 odcestovala do poľskej Varšavy, kde sa konala Miss World. Následne sa stala prvou a zároveň poslednou Češkou v histórii Miss World, ktorá v tejto svetovej súťaži krásy zvíťazila.

Ako v minulosti Taťána Kuchařová podotkla, k víťazstvu na Miss World 2006 jej veľmi pomohlo, že sa v porovnaní s ostatnými dievčatami cítila pripravenejšia aj psychicky vyspelejšia. Veľkú podporu mala aj vo svojej rodine, ktorej vďačí za to, že sa dostala tak ďaleko.

„Vtedy som už mala nejaké skúsenosti z modelingu, s ktorým som začala v pätnástich rokoch. V sedemnástich som bola aj dlhšiu dobu v zahraničí, takže neskoršie cestovanie pre mňa nebolo nič náročné. Navyše som najstarší z piatich súrodencov, takže so mnou sa nikto nemazal. Naši sa rozviedli, keď som mal dva roky. Na niektoré veci som bola asi veľmi predpripravená. Určite som bola vyspelejšia na svoj vek, ale to som kvôli tým rodinným pomerom bola vždy. Mala som možno aj vďaka tomu ambície, že som chcela byť samostatná, precestovať celý svet.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom