Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto jediná vec o človeku prezradí, či je psychopat. Pozor, možno túto vec robíte tiež

psychopat
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
psychopat www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vedeli ste o tom, že psychopata sa dá spoznať už behom pár sekúnd? Možno vám to príde úplne nereálne, ale skutočne je to možné a my sa dnes spoločne pozrieme na to, čo pre to musíte urobiť.

Štúdie na univerzitách v Cardiffe a Swansea odhalili najjednoduchší spôsob na identifikáciu psychopata. Štúdie sa zúčastnilo mnoho ľudí, z toho 82 ľudí s duševnými poruchami a výskumníci študovali, ako reagovali na obrázky, zvuky a videá.

Výsledky napokon ukázali, že zdravým ľuďom sa počas strašných a krvavých vizuálnych obrazov rozširovali zreničky, zatiaľ čo u psychopatov sa so zreničkami nič nestalo a zostali v rovnakej veľkosti.

Naše zreničky sa rozšíria v momente, keď vidíme niečo, čoho sa bojíme, čo nás uráža, rozčuľuje alebo znepokojuje. V našom tele sa totiž v tom momente zvýši hladina adrenalínu. Psychopati na strašné a krvavé vizuálne obrazy nemali silnú reakciu, pretože sa daných vecí nebáli.

Za naše emócie zodpovedá časť v mozgu, ktorá sa nazýva amygdala. U psychopatov je amygdala približne o 18 % menšia. Vedci však počas štúdie prišli na ešte jednu naozaj zaujímavú vec!

Vedci prišli na to, že pri pohľade na pekné veci sa psychopatom zreničky rozšírili. To by mohlo znamenať, že psychopati majú dostatok emócií, len nevedia reagovať na hrozbu, krv, smrť a podobné veci, ktoré by normálneho jedinca vydesili.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: