Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

TÁTO nemocnica už nemôže prijať žiadneho nového pacienta! Ako je to možné?

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

PREŠOV 15. novembra (SITA) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove má všetky lôžka určené pre pacientov s ochorením COVID-19 plne obsadené. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník. „Dnes v podvečerných hodinách bolo vo FNsP Prešov obsadené posledné voľné lôžko na COVID-19. Nemocnica nemôže aktuálne prijať žiadneho nového pacienta s ochorením COVID-19. Takýto pacienti budú presmerovaní do tých nemocníc na Slovensku, ktoré ešte budú mať voľné lôžka. A tých už dnes nie je veľa,“ upozornil Šarník.

Riaditeľ dnes ráno agentúru SITA informoval, že nemocnica zvýšila počet lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 zo 160 na 249, keď reprofilizovala ďalšie lôžka na oddelení pediatrie, dermatovenerológie a psychiatrie. O 10. hodine Šarník uviedol, že majú obsadených 203 covidových lôžok, z toho 13 pacientov bolo na umelej pľúcnej ventilácii, 12 z nich bolo neočkovaných. Nemocnica už v utorok 9. novembra obmedzila poskytovanie zdravotnej starostlivosti iba na akútnu a neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 15. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: