Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto sliepka žila neuveriteľných 18 mesiacov bez hlavy! Ako je niečo také vôbec možné?

sliepka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sliepka youtube.com
reklama:
reklama:

Poznáte príbeh kurčaťa s názvom „Neuveriteľný Mike“? Stal sa v polovici minulého storočia a pre mnoho ľudí, vrátane vážnych vedcov, to bol skutočný šok. Všetko to začalo, keď si farmár Lloyd Olsen všimol, že kurča, ktorému práve odrezal hlavu, vôbec nemalo v úmysle zomrieť. Ako pred 70 rokmi, aj dnes to vyzerá ako fikcia, akýsi trik, ale potom, čo sa vedci pozreli bližšie na fenomén bezhlavého kuraťa, sa všetko vyjasnilo. Hlavnou hybnou silou, ako obvykle, boli peniaze, potom čo si farmár uvedomil, akým zázrakom sa stal majiteľom bezhlavej sliepka, začal zarábať báječné peniaze jednoducho tým, že Mike ukázal publiku.

Na vrchole popularity mu bolo ponúknuté 10 000 dolárov za ukážku kurčaťa bez hlavy, čo sa dá v polovici dvadsiateho storočia prirovnať k ročnému platu dobrého špecialistu. Mnohí samozrejme chceli tento jav zopakovať, v dôsledku čoho bolo zabitých mnoho sliepok. A všetko bezvýsledne. Ľudia boli pobúrení a požadovali odhalenie tajomstva, ale veterinári len pokrčil ramenami, výnimočný prípad. Farmár v skutočnosti odťal Mikeovi len hlavu a nechal mu jedno ucho, hlavné tepny a časť mozgového kmeňa. Nepreskúmaná oblasť mozgu bola zodpovedná za vitálne funkcie tela a umožnila kurčaťu prežiť. Zvonku to vyzeralo ako bezhlavé kura, ale v skutočnosti Mike chodil, spal, pokúšal sa jesť a piť.

Bol to zaujímavý objav a vyvolal vlnu záujmu o nervový systém zvierat a farmár na tom zarobil veľa peňazí. Sám Olsen bol v tej dobe ostro kritizovaný aktivistami za práva zvierat, ktorí verili, že by takého zmrzačeného vtáka nemal nechať nažive. Aby zabránil smrti, majiteľ mu ručne dával zmes mlieka a kukurice, čistil ho a staral sa o neho. Nikdy sa netajil, že mu všetko dlhuje, pretože vďaka Mikeovi a príjmom z turné dokázal namiesto pracovania na špinavej farme precestovať takmer celý svet.

Nič ale nemôže trvať večne, po 18 mesiacoch Mike zomrel na udusenie v spánku. Príbeh s Mikom je jedinečný, a preto zaujal čestné miesto v Guinnessovej knihe rekordov. Kurča sa stalo symbolom mesta Fruta a každý máj sa koná „Mike ‚s Day“ kedy sa súťaží v hádzaní vajec.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 7. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: