Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto tiesňava v Slovenskom raji je jednou z tých najromantickejších

Sni mka obrazovky 2018 08 29 oa9.39.33.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovenský raj je miestom, ktoré láka veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Ponúka veľké množstvo zaujímavých a krásnych miest, ktoré sa oplatí vidieť a zdolať. Viete, ktoré miesto v Slovenskom raji sa považuje za jedno z tých najromantickejších?

Slovenský raj

Slovenský raj ponúka veľké množstvo zaujímavých miest a turistických trás, ktoré stoja za to. Či už ide o rôzne rokliny, tiesňavy a známy je napríklad aj Tomašovský výhľad, ktorý patrí medzi tie najnavštevovanejšie miesta v Slovenskom raji.

Suchá Belá

Suchá Belá je najznámejšia roklina v Slovenskom raji. Nachádza sa v severnej časti Slovenského raja v blízkosti turistického centra Podlesok, a katastrálne patrí obci Hrabušice. Celou roklinou preteká rovnomenný potok, ktorý pramení na vrchole a vlieva sa do Veľkej Bielej vody, ktorá je prítokom rieky Hornád.

Ide o národnú prírodnú rezerváciu v správe štátnej ochrany prírody Slovenský raj. Roklina je dlhá približne 4 kilometre a je orientovaná severným smerom.

Suchá Belá je najnavštevovanejšia roklina v tejto oblasti predovšetkým kvôli ľahkej prístupnosti, a tiež kvôli vysokej koncentrácii vodopádov. Aj tie vytvárajú v tejto rokline krásnu a romantickú atmosféru. Jej najznámejšími vodopádmi sú Okienkový vodopád, Korytový vodopád a Misové vodopády. Už ste tam niekedy boli?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: