Ťažko zranený jazdec F 1 Bianchi vraj nedostal pokyn nespomaliť

Zdieľať
Japan F1 GP Auto Racing Bianchi Crash
In this Sunday, Oct. 5, 2014 photo, rescuers and others gather around the car of Marussia Formula One driver Jules Bianchi after crashing during the Japanese Formula One Grand Prix at the Suzuka Circuit in Suzuka, central Japan. Bianchi was unconscious when he was taken to a nearby hospital following a crash during Sunday's rain-shortened race and is undergoing emergency surgery after a scan revealed a severe head injury. (AP Photo/The Asahi Shimbum) JAPAN OUT, NO SALES, MANDATORY CREDIT, ONLINE OUT

Tím formuly 1 Marussia sa rázne ohradil proti obvineniam, že svojmu jazdcovi Julesovi Bianchimu nariadil ignorovať výstražné žlté vlajky bezprostredne pred jeho haváriou na Veľkej cene Japonska.

Francúz v 44. kole narazil na okruhu v Suzuke po šmyku v siedmej zákrute Dunlop bokom do mobilného žeriavu, ktorý odpratával monopost iného jazdca Adriana Sutila. Ten mal nehodu na tom istom mieste niekoľko minút pred incidentom Bianchiho.

V médiách sa objavili správy o tom, že Bianchi dostal z boxov pokyn, aby pasážou išiel na plný plyn bez ohľadu na žlté vlajky.

„V čase, keď jazdec leží v kritickom stave v nemocnici a celý tím myslí len na jeho zdravie a na podporu jeho rodiny, je pre Marussiu skľučujúce, že musí odpovedať na takéto nechutné a absolútne nepresné dohady týkajúce sa Julesovej havárie,“ reagoval tím.

Marussia potvrdila, že podľa záznamov z telemetrie Bianchiho monopostu pilot pred miestom nehody spomalil. Získané údaje posunuli Medzinárodnej automobilovej federácii (FIA) a riaditeľovi pre preteky F1 Charliemu Whitingovi.

Jules Bianchi
Marussia driver Jules Bianchi of France steers his car during the Japanese Formula One Grand Prix at the Suzuka Circuit in Suzuka, central Japan, Sunday, Oct. 5, 2014. Bianchi has been taken to hospital and is unconscious following a crash during the Japanese Grand Prix. The race was red-flagged with nine laps to go after Bianchi went off at Turn 7, where Sauber's Adrian Sutil had crashed earlier. (AP Photo/Shizuo Kambayashi)

Bianchiho stav sa ani deväť dní po nehode nezmenil. Pri pacientovi sa striedajú jeho rodičia a blízki. Otec Philippe priznal, že žijú v strachu z najhoršieho. „Po každom zazvonení telefónu sa bojíme, aby to nebola správa z nemocnice o jeho smrti. Lekári vravia o zázraku, že niečo také prežil, ale Jules to nevzdáva. Lepšie dni sa striedajú s horšími. Lekári sú ale skúpi na slovo. Škody napáchané úderom do hlavy sú veľké, ďalší vývoj nevedia odhadnúť,“ uviedol Philippe Bianchi pre Gazzettu dello Sport.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom