Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento chlapec čítal noviny už v čase, keď mu bol jeden rok. Má jedno z najvyšších IQ na svete

Harrison
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Harrison youtube.com
reklama:
reklama:

Má len dvanásť rokov a už je považovaný za najmúdrejšieho človeka na svete. Poďme sa spoločne pozrieť na chlapca, ktorý je múdrejší ako ktokoľvek iný. Dámy a páni, toto je Harrison Casey. Na prvý pohľad obyčajný dvanásťročný chlapec. V skutočnosti sa však jedná o osobu, ktorá je považovaná za jedného z najmúdrejších ľudí na svete. Harrison Casey z Cardiffu vo Walese nedávno absolvoval IQ test Mensa.

Test mensa je považovaný za najťažší inteligenčný test na svete. Tento chlapec v ňom však získal plný počet bodov, čo znamená, že jeho IQ má hodnotu 162+. Test mu trval dve hodiny a sám ho označil za „dosť ťažký“. Keď mal jeden rok, čítal si noviny. Svoju chytrosť a svoje výborné výsledky v škole vždy považoval za automatické. Veci, ktoré sa jeho rovesníci musia učiť niekoľko hodín, on ani nemusí premýšľať. Za jeho nadpriemernú inteligenciu ale najskôr môže jeho ľahšia forma autizmu. Aspergerov syndróm zasahuje sociálnu oblasť, ale je súčasťou životov mnohých naozaj múdrych jedincov.

V troch rokoch vedel matematiku pre tretie triedy základných škôl. A čo robí dnes? Pripravuje sa na absolvovanie skúšok GCSE (The General Certificate of Secondary Education). Pokiaľ skúšky urobí, má otvorené dvere ku kvalitnému štúdiu po celom svete. Mimochodom, na skúšky sa väčšinou púšťajú deti, ktoré majú 16 rokov. Harrison bol chcel byť v budúcnosti doktorom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 14. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: