Tento obrázok prezradí o vás niečo vzrušujúce

Zdieľať
obrázok
obrázok youtube.com

Iba desať minút každý deň na vyplnenie hádaniek, kvízov a krížoviek môže urobiť službu pre váš mozog, ale ak chcete veci posunúť o krok ďalej, je to o prijatí vizuálnych výziev, ako je táto optická ilúzia. Optické klamy totiž môžu mať pre mozog prekvapivé výhody, ktoré presahujú bežné sudoku alebo slovnú hádanku. Vizuálne hádanky vám môžu poskytnúť dobrý mentálny tréning, ktorý vám zase pomôže efektívnejšie myslieť a ľahšie riešiť problémy.

Optické ilúzie alebo zrakové ilúzie sú skvelé obrazy, ktoré sú vnímané spôsobom, ktorý sa líši od objektívnej reality. A vraj môžu prezradiť niečo o vašej osobnosti, o tom, akí sme ako ľudia. Niečo, čo sa musí brať s rezervou, ale čo môže byť nápadne popisné. Čo si na tomto obrázku všimnete ako prvé?

obrázok
obrázok youtube.com

Ak ste ako prví videli opicu

Pravá časť mozgu z veľkej časti ovláda naše kreatívne a intuitívne schopnosti. Ste kreatívni a radi sa často rozhodujete na základe pocitu vnútorností. Ste impulzívny, emocionálny a nič v sebe nedržíte! Ale človek sa učí zo všetkých svojich chýb, dobrých aj zlých.

Ak ste videli tigriu hlavu ako prvý

Ľavá časť mozgu sa stará o praktické funkcie, ako je rozprávanie, písanie, čítanie a racionalita. Ste analytický človek, premýšľajte logicky, viete dobre plánovať. Ste realistickí, fantázie pre vás nie sú! Všetky rozhodnutia sú starostlivo zvažované!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom