Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tento ruský doktor sa musel zblázniť! Pozri sa, čo si spravil!

logá na doplnky
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V marci 1961 prišlo 13 mužov na sovietsku základňu na Antarktíde. Bol medzi nimi aj doktor Leonid Rogozov, ktorý o mesiac ochorel a musel spraviť niečo, čo by nikto normálne ani neskúšal… Niečo naozaj šialené!

Rogozov cítil, že má zápal slepého čreva. Dobre vedel, že bez operácie neprežije… Problémom však bolo, že bol jediným doktorom na základni a široko ďaleko. Rozhodol sa preto spraviť operáciu sám na sebe!

desktop-1423842171

Po noci plnej bolestí si zapísal do denníka, že apendix ešte zrejme nepraskol a seba-operácia je jeho jedinou možnosťou na prežitie! Celý zákrok trval hodinu a trištvrte a Leonid sa vo svojom otvorenom bruchu orientoval najmä pomocou hmatu.

Ako zákrok pokračoval, musel doktor každých 5 minút odpočívať. Ani pri najväčšej fantázii si nevieme predstaviť, aké strašné to muselo byť!

upr1

Keď sa mu podarilo nahmatať a vyrezať slepé črevo, tak zistil, že do jeho prasknutia by zostávalo už len niečo menej ako 24 hodín… Zachránil sa doslova o päť minúť dvanásť!

upr2

Rogozov sa o dva týždne, zdravý ako ryba, vrátil do služby. Takto prežil prvú seba-operáciu na svete! Zomrel ako 66-ročný v roku 2000 v Sankt Peterburgu.

Je priam fascinujúce, čo je človek schopný spraviť a vydržať v extrémnych podmienkach…

desktop-1423842170

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor IvkaDátum 17. februára 2015Zdroj viralnova.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., theatlantic.com, t-nation.com, southpolestation.com, terelelli.org
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: