Tieto fakty o Simpsonovcov prekvapia aj skalných fanúšikov!

Zdieľať
TV SIMPSONS
FILE - This undated frame from the Fox series "The Simpsons," shows the popular cartoon family posing in front of their home, from left, Lisa , Marge , Maggie, Homer and Bart Simpson. Danish toy company Lego confirmed Monday, Aug. 5, 2013, it will launch a special series themed on "The Simpsons" family globally in 2014. ((AP Photo/Fox Broacasting Co., File)

Animovaný seriál Simpsonovci je nepochybne jedným z najúspešnejších a najobľúbenejších seriálov na svete a má milióny fanúšikov. Ak k nim patríš, určite ťa budú zaujímať niektoré fakty o obľúbenej žltej rodinke, ktoré si pravdepodobne nevedel…

1. Vzhľad postavičiek zo žltej rodiny sa výrazne zmenil hneď po prvej sérii, to si si asi všimol. No všimol si si aj to, že v celom seriáli nemá nikto ostnaté žlté účesy, ako majú Bart, Lisa a Meggie? Vo zvučke v prvej sérií mal takýto účes chlapík na autobusovej zastávke, ktorý vyzeral ako Bart, no napokon sa tvorcovia rozhodli, že ostne na zostanú len na hlavách troch malých Simpsonovcov.

Horizon33_2014-2-28_11-11-0

2. Výraznou premenou prešli aj hlasy jednotlivých postáv, no najvýraznejšia je zmena hlasu hlavného hrdinu Homera. Je to preto, že pre herca, ktorý dabuje Homera – Dana Castellanetu – bolo jednoduchšie dabovať výkriky a náreky Homera Simpsona vo vyšších polohách hlasu.

3. Všimol si si, že domov dôchodcov, v ktorom býva dedo Simpson, zmenil svoj názov? V prvej sérii sa volal Springfield Retirement Home a v druhej to už bol Springfield Retirement Castle.

Horizon33_2014-2-28_11-16-17

4. V prvých sériách bolo počuť zvuky toho, ako Maggie cmúľa cumlík aj vtedy, keď ostatné postavy rozprávali. No tvorcovia si mysleli, že je to príliš rušivé, a tak zvuk počuť len vtedy, keď sú ostatné postavy ticho.

5. Postava Otta sa mala pôvodne volať Otto Mechanic, čo by znelo ako automechanik, no napokon sa z neho stal Otto Man.

6. V časti, v ktorej je Homer v blázinci a stretne sa tam s postavou, ktorá tvrdí, že je Michael Jackson, sa mal naozaj objaviť hlas samotného speváka. Ten totiž tvorcov kontaktoval, no jeho podmienkou bolo, že nebude dabovať sám seba, a tak sa spolupráca nekonala, hoci postava, ktorú mal nahovoriť vlastne nestvárňovala jeho…

Horizon33_2014-2-28_11-18-45

7. V Simpsonovcoch si zahrali známe postavy, ako Justin Bieber, traja členovia Beatles či Red Hot Chilli Peppers, no niektoré hviezdy odmietli podieľať sa na seriáli. Patrí k nim Clint Eastwood či Bruce Springsteen.

8. Vedel si, že postavu Leváka Boba dabuje herec Kelsey Grammer, ktorý hral Frasiera? Tak už vieš…:-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom