Tieto mestá sú krásne, ale ukrývajú desivé tajomstvá. Ak sa bojíte duchov, vyhnite sa im

Zdieľať
Strašidelné krajiny, cestovanie
Foto: Instagram/Gettyimages - koláž Najky.sk

Jedným zo strašidelných miest je aj rumunská Sighișoara, kde sa narodil pravý gróf Dracula.

Cestovatelia sa počas svojich výprav stretávajú s rôznymi legendami či zavítajú na miesta, kde sa stali reálne nadprirodzené prípady. Ak patríte aj vy k cestovateľským dobrodruhom, ktorí sa nezľaknú len tak hocičoho, prinášame vám tipy na mestá z celého sveta, ktoré dýchajú mrazivou históriou.

1. Madrid

Strašidelné bytosti sa v tomto španielskom meste majú objavovať v mnohých uličkách, napríklad v múzeu Centro de Arte Reina Sofia. Jeho centrálnou budovou bola v minulosti nemocnica. Paranormálne javy sú prítomné i v paláci Linares, ktorý zničil rodinný škandál. V Madride sa turisti môžu zapojiť do tzv. Ghost tour, počas ktorej zavítajú na najstrašidelnejšie miesta.

Madrid
Foto: ilustračné, Gettyimages

2. Glasgow

Ak by ste sa spýtali Škóta, priameho obyvateľa Glasgowa, aké sú najstrašidelnejšie miesta v tomto meste, nestačili by mu ani dve ruky, aby ich narátal. Mŕtve duše hercov sa objavujú v Theathre Royal, v starom hoteli Catherdral House Hotel sa ozývajú hlasy, od roku 1700 prízraky v Scotia Bar, v hlavnej nemocnici cítiť nadprirodzeno…

Glasgow
Foto: ilustračné, Gettyimages

3. Baguio

V žiadnom prípade neostávajte na Filipínach v opustenej budove Diplomat hotela. Jeho obyvateľmi majú byť hluční duchovia mníšok a kňazov, o ktorých sa hovorí, že ich sťali počas druhej svetovej vojny.

Baguio
Foto: ilustračné, Gettyimages

4. Drammen

Aj Nóri majú svoje strašidlo. Je to Nøkken, ktorý je menič a láka svoje obete na vodnú smrť krásnou hudbou. Pri moste v Drammene stoja ako pocta strašidlu dve okrúhle sochy. 

Drammen
Foto: ilustračné, Gettyimages

5. Bahla

Máte radi rozprávku o Aladinovi a jeho čarovnej lampe? Ak áno, toto mesto musíte navštíviť. O púštnej oáze pri Arabskom polostrove sa hovorí, že je domovom džinov. Majú žiť v palmových hájoch alebo prázdnych kamenných domoch v centre mesta. Podľa legendy jeden džin postavil za noc mestský múr.

Bahla
Foto: Youtube

6. Zanzibar city

Okolie i samotné východoafrické ostrovné mesto straší menič Popobawa. Má jedno oko a pripomína netopiera. Ľudia veria, že sa správa ako poltergeist, ktorý útočí na domácnosti.

Zanzibar city
Foto: ilustračné, Gettyimages

7. Canberra

Odvážni milovníci histórie sa môžu vydať po stopách austrálskeho premiéra Bena Chifleyho do hotela Kurrajong. Prezradíme vám jeden detail – možno vidieť len jeho ducha. Nosí elegantný sivý oblek v izbe 214, kde utrpel infarkt v roku 1951. Duntroon House je najstarším európskym domom v Canberre z roku 1830, v ktorom sa pohybuje duch Sophie Susany Campbell. Žena tam zomrela v roku 1885. Bielych duchov a otáčajúce sa informačné tabule videli aj v National Museum of Australia.

Canberra
Foto: ilustračné, Gettyimages

8. San Antonio

Aj v texaskom meste sa konajú tzv. Ghost tours. San Antonio je považované za najstrašidelnejšie mesto v celom Texase. Alamo je jedným z najznámejších miest. Krátko po bitke pri Alame v roku 1836 sa začali rozprávať príbehy o duchoch. Paranormálne aktivity sú späté s hotelmi ako The Emily Morgan Hotel, The Crockett Hotel či Hotel Gibbs. Ak niekto započuje výkrik ženy, ktorý prechádza do plaču, je to predzvesťou strašných nešťastí.

San Antonio
Foto: ilustračné, Gettyimages

9. Salem

V roku 1692 zachvátila Massachusetts hystéria s čarodejnicami. Bolo popravených viac ako 20 obyvateľov a obyvateliek Salemu. Nad mestom sa vznáša prekliatie Gilesa Coreyho, obete čarodejníckych procesov. Ak sa v meste udeje tragédia, vinia z toho Gilesa.

Salem
Foto: ilustračné, Gettyimages

10. Sighișoara

Ide o stredoveké mesto v Transylvánii. Malebné mesto má však temnú históriu, o ktorej mnohí turisti netušia. Sighișoara čelila moru, požiaru a je považovaná za domov Vlada III., pravého grófa Draculu. Možno tam nájsť múzeum, ktoré ukazuje hrôzostrašné zbrane Vlada III. Hodinová veža na katedrále slúžila ako väzenie a múzeum mučiacich zariadení.

Sighișoara
Foto: ilustračné, Gettyimages

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom