Tik Tok ponúka tipy na dokonalé opálenie, podľa odborníkov ide o hazard so zdravím

Zdieľať
sunbathing
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Chcete získať bronzové opálenie? Polejte sa pivom! Ide o nebezpečný TikTok trend, na ktorý upozorňuje britský denník The Sun. Podľa neho sú niektorí ľudia ochotní zachádzať až do extrémov, len aby získali dokonalé opálenie. Odborníci dvíhajú varovný prst a upozorňujú, že ide o veľmi nebezpečný hazard s vlastným zdravím.

Sociálna sieť, ktorá je obľúbená najmä v radoch mladšej generácie, je známa svojimi kontroverznými, občas až život ohrozujúcimi výzvami. Teraz prichádza s ďalším trendom, ktorý je nielenže absurdný, ale aj nebezpečný. Podľa neho je polievanie pokožky pivom rýchly a lacný spôsob, ako získať bronzové opálenie.

nebezpečné opálenie
Na sociálnej sieti koluje nebezpečný „hack.“ Zdroj: TikTok

Odborníci varujú pred rizikami

Odborníci však varujú:Nielenže budete celí lepkaví a stanete sa magnetom na muchy, hrozí vám tiež riziko úpalu, otravy slnkom a smrteľnej rakoviny kože,“ upozorňujú a krútia hlavami nad nezmyselným trendom.

„Vzhľadom na to, že jeden z piatich z nás v Spojenom kráľovstve dostane rakovinu kože – tento druh škodlivého obsahu by mal byť zakázaný a spoločnosť TikTok by ho mala využiť ako príležitosť na vzdelávanie svojich používateľov a zvýšenie povedomia o globálnom probléme verejného zdravia,“ uvádzajú pre The Sun.

nebezpečné opálenie
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Ako dodávajú, akákoľvek metóda používaná na urýchlenie opaľovania v skutočnosti spôsobuje viac škody ako úžitku a bude mať za následok trvalé poškodenie kože. Podľa NHS neexistuje žiadny bezpečný alebo zdravý spôsob, ako sa rýchlo opáliť a na slnku si treba dávať veľký pozor. Dôležité je najmä vyhýbanie sa poludňajšiemu žiareniu, ako aj používanie kvalitných opaľovacích krémov, okuliarov a pokrývok hlavy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom