Títo cudzinci milujú našu krajinu! Pozri si videá, ktoré sú super reklamou pre Slovensko!

Zdieľať
tit slovakia

Konečne sa medzi cudzincami nájdu takí, ktorí vedia, že Slovensko je Slovensko a nie Slovinsko, že nie sme súčasťou Československa a už vôbec nie Sovietskeho zväzu. A aby toho nebolo málo, prezentujú nás v tom najlepšom svetle :-)

Anglická speváčka Bridget, Američanka s japonským pôvodom Emmy či Američan Mark sa postarali o príjemné zviditeľnenie nášho malého Slovenska vo svete.

Posledný z trojice Američan Mark Christensen sa stal v našich končinách menšou hviezdou ešte pred dvoma rokmi. Vtedy totiž zavesil na internet video, v ktorom spieva po slovensky. A hoci text jeho pesničky nedáva veľmi zmysel, získal si nás svojou super výslovnosťou a rozkošným prejavom.

A nielen tým, ale aj ďalším svojim počinom – videom, v ktorom naspieval našu hokejovú hymnu „Nech Bože dá“.

A tu je ešte jedna pesnička po slovensky z jeho vlastnej tvorby, ktorú zložil pri príliežitosti svojho návratu k nám :-)

Pred niekoľkými týždňami zase u nás fičala sympatická Angličanka Bridget Moran, ktorá prespievala dve slovenské pesničky. Najskôr sa stalo hitom jej video s pesičkou Mandolína od Adama Ďuricu…

…a potom nás potešila svojou interpretáciou pesničky Horehronie od Kristíny.

A najnovším prírastkom do našej malej rodinky videí, ktoré sú menšou reklamou pre Slovensko, je video v hlavnej úlohe s youtuberkou Emmy. Tá na svojich videách ochutnáva jedlá z rôznych kútov sveta a dostala sa aj k dobrotám zo Slovenska. A naše sladkosti a pochutiny jej vážne chutili :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom