Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To, čo sa stalo, keď na jablko naliali vriacu vodu, je poriadne znepokojivé

3 waxed apples 664x367.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
boredomfiles.com
reklama:
reklama:

Jablká patria k najobľúbenejšiemu ovociu na svete a my sa tomu ani nečudujeme. Sú šťavnaté, sladké a veľmi zdravé. Vedeli ste však, že pri jablkách, ktoré kúpite v obchode, je jedno riziko, o ktorom možno ani neviete? Asi aj vy umývate jablko predtým, ako ho zjete. No nie vždy opláchnutie pod studenou vodou stačí…

Nie každý má prístup k doma vypestovaným jablkám, a tak sa nie vždy podarí vyhnúť tomu, aby sme si kúpili jablká niekde v supermarkete.

2 waxed apples 664x498.jpg
boredomfiles.com

Problém však je, že niektoré z jabĺk, ktoré kúpime v supermarketoch, sú ošetrené voskom. No a ten teda rozhodne nie je zdraviu prospešný.

12 apple wax removal e1492457999528.jpeg
boredomfiles.com

Niekedy je ťažké na pohľad rozoznať, či ide o voskované, alebo nevoskované jablko, a tak je tu jednoduchý spôsob, akým to zistíte. Stačí, ak jablko ponoríte do horúcej vody.

4 waxed apples 664x365.jpg
boredomfiles.com

No a práve vtedy sa môže ukázať vrstva vosku, ktorou je jablko ošetrené a konzervované. Ak sa teda vosku chcete zbaviť (veď kto by ho chcel jesť?), budete potrebovať viac ako len horúcu vodu.

5 waxed apples 664x356.jpg
boredomfiles.com

Na odstránenie vosku z jabĺk budete potrebovať sódu bikarbónu, citrónovú šťavu a vlažnú vodu. Jablká dajte do misy a dajte na ne vrstvu sódy. Potom pokvapkajte citrónovou šťavou a nechajte chvíľku pôsobiť.

7 waxed apples 664x397.jpg
boredomfiles.com

To však na zbavenie sa vosku stačiť nebude. Budete ho musieť odstrániť aj mechanicky, najlepšie pomocou zubnej kefky. Potom ich už len opláchnite vo vlažnej vode, utrite a môžete jesť.

10 apple wax removal 664x426.jpg
boredomfiles.com

Ak sa vám týmto čistiacim procesom veľmi nechce prejsť, vyberajte si jablká, ktoré sú bio ?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. mája 2017Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: