To, čo uvidíte na obrázku ako prvé, prezradí o vašom psychickom stave

Zdieľať
obrázok
obrázok youtube.com

V psychológii je vo zvyku pri odhaľovaní psychického stavu používať rôzne projektívne testy. Ich súčasťou sú aj viacznačné obrázky či tušové škvrny, ktorých účelom je vyvolať reakcie, ktoré môžu odhaliť jednotlivé aspekty osobnosti človeka.

Úlohou je pozrieť sa na obrázok na 10 sekúnd a povedať, čo vidíš ako prvé.

Jaskyňa

Ak tvoja odpoveď bola jaskyňa, si veľmi vyrovnaný a len ťažko ťa niečo dokáže „rozhádzať.“ Si pokojný človek, ktorý sa snaží veci vnímať zakaždým z tej lepšej stránky. Vďaka tvojej vnútornej sile a optimizmu ťa nedokážu dostať negatívne situácie pod tlak. Ľudia ťa majú radi a často sa na teba obracajú s prosbou o radu či pomoc.

Lietajúce taniere

Pokiaľ si ako prvý videl lietajúce taniere, alebo ak chceš – UFO, pravdepodobne si často na pokraji zrútenia. Tvoja nízka odolnosť voči stresu môže viesť k zdravotným problémom, napríklad nespavosti alebo častým nočným morám.

Hlava mimozemšťana

Pokiaľ si na prvý pohľad na obrázku videl hlavu mimozemšťana, máš tendenciu zo všetkého urobiť problém a mnohokrát sa dokážeš rýchlo nadchnúť či rozrušiť, čo vedie k veľkému stresu. Mal by si sa dať „dohromady“ a prestať plytvať energiou na nepodstatné a bezdôvodné obavy. Skús sa na situáciu pozerať aj z iného uhla a aby si lepšie zvládal dychové situácie, mal by si skúsiť dychové cvičenia (hlboký nádych ústami a pomalý výdych nosom).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom