Tomu neuveríš! Pozri si 3 "zaručené" tipy na to, ako piť a potom nenafúkať! (1. časť)

Zdieľať
BELARUS "DRUNKEN" CHECKERS
A young man drinks a cognac shot during a "drunken" checkers competition in a night club in Minsk, Belarus, Saturday, Sept. 24, 2005. Every time a competitor loses a piece to his opponent, he must drink a shot of cognac or vodka. (AP Photo/Dmitry Brushko)

Mnohí vodiči to poznajú – ráno po žúre sa zobudia a rozmýšľajú, či si už môžu sadnúť za volant. Ak však nad tým musíš premýšľať, rozhodne by si do auta sadať nemal.

Nielen, že ti hrozí poriadne mastná pokuta alebo v horšom prípade base, ale môžeš ublížiť sebe či niekom inému. No dosť bolo poučovania. Pozri si 7 spôsobov, ktoré vynialiezaví ľudia vymysleli na oklamanie testera na alkohol. Vraj ide o zaručené recepty, no radšej ich neskúšaj…

1. Cmúľanie kovovej mince

Tento spôsob má odstrániť alkohol z tela a veria mu najmä ľudia z Veľkej Británie. Kovová minca by vraj mala naviazať na seba alkohol a zmeniť chemické zloženie v ústach. Briti zrejme nepočuli o to, že mince sú jedny z najšpinavejších vecí, s akými sme denne v styku. Tento spôsob ťa pred pokutou za alkohol v dychu nezachráni a môžeš si spôsobiť nepríjemné ťažkosti.

minca

2. Klokatnie ústnej vody

O tom, že mnohé ústne vody obsahujú alkohol, asi vieš. Práve to využívajú niektorí prefíkaní vodiči na to, aby pomýlili alkohol tester. Vďaka ústnej vode sa totiž v dychu zvýši alkohol až na 8 promile, čo je dvojnásobok smrteľnej dávky! Tento trik pôsobí asi 20 minút a to, či dostaneš pokutu alebo nie, závisí od policajtov.

mydlo

3. Jedenie mydla

Austrálčania veria tomu, že pomocou mydla môžu oklamať tester na alkohol. Nie, nestačí sa poriadne umyť mydlom (čo síce po bujarej noci nemusí byť na škodu). Mydlo treba zjesť – tak sa vraj zbavíš alkoholu v krvi. Skúšať to teda rozhodne nebudeme.

Prečítaj si pokračovanie článku už v pondelok!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom