Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto musíte vidieť aj počuť! Z vystúpenia Zboru kubáňskych kozákov budete mať zimomriavky!

Https://www.youtube.com/watch?v=yeyDfVjq6sw
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ak ste o Zbore kubáňskych kozákov ešte nepočuli, je najvyšší čas to napraviť. Viktor Sorokin spolu s ostatnými členmi mužskej časti zboru svojimi zvučnými hlasmi zaspievali dych berúcu pieseň Keď sme boli na vojne. Okrem hlasov a ohromného spevu je však na ich výkone úžasné to, s akou hrdosťou a potešením si užívajú svoje vystúpenie. Veľkolepý zvuk hudobných nástrojov, nádherné farebné uniformy, ale aj iné si môžete vychutnať na nasledujúcom videu.

Zbor kubáňskych kozákov je jednou z hlavných ruských folklórnych skupín. Ich repertoár a vystúpenia odzrkadľujú piesne, tance a folklór kubáňskych kozákov. Vznik tohto moderného kozáckeho zboru sa datuje až do roku 1811. Naprieč históriou bol kvôli vládnucim režimom mnohokrát zrušený, jeho riaditelia uväznení a dokonca aj popravení. Avšak po páde socializmu sa zbor mohol konečne naplno venovať prezentácii svojich tradícií a ukrajinského patriotizmu.

Https://www.youtube.com/watch?v=yeyDfVjq6sw

Https://www.youtube.com/watch?v=yeyDfVjq6sw
Foto: www.imgur.com

Napriek svojej minulosti sa Zbor kubáňskych kozákov stal jednou z hlavných folklórnych skupín v Rusku a jej členovia vystupujú naprieč celým svetom. V roku 1975 dokonca zavítali do Čiech, kde vystúpili spoločne aj s legendárnym Karlom Gottom. Nižšie si môžete pozrieť a vypočuť ďalšie piesne, vrátane vystúpenia ženskej časti zboru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 15. augusta 2017Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: