Toto odradí zlodeja. Spoľahlivý a jednoduchý spôsob, ktorý musíte urobiť, než opustíte domov

Zdieľať
zlodej

Ako ochrániť byt proti vlámaniu, aby ste si mohli užívať pokoj na cestách? Na ochranu vášho domova pred vlámaním odporúča polícia dvere vybaviť certifikovanými patentovými zámkami a zamrežovanými oknami pivníc a balkónovými dverami.

Je tiež dôležité zabezpečiť, aby garážové brány a ďalšie technické miestnosti boli riadne zabezpečené. Nezabudnite pridať svetlá do tmavších oblastí okolo vášho domova. Okrem toho sa oplatí myslieť na inštaláciu poplašného systému a monitoringu, ktorý zvýši zabezpečenie vášho majetku. Tieto riešenia sú však dosť nákladné. Čo teda robiť bez toho, aby ste museli minúť veľa peňazí?

Susedia

Aby ste zaistili svoj domov, keď ste preč, je nesmierne dôležité o tom informovať dôveryhodných susedov. Prosba o pozornosť na prípadné zvuky na schodisku môže byť veľmi užitočná, pretože susedia sú schopní rýchlo reagovať a nahlásiť podozrivé udalosti príslušným službám. Takto, aj keď dôjde k vlámaniu, je väčšia šanca na získanie odcudzených vecí a dolapenie páchateľov. Pred odchodom z domu preto nezabudnite informovať svojich susedov a zanechajte im svoje telefónne číslo, aby vás mohli v prípade akejkoľvek tiesnivej situácie kontaktovať.

Záclony a žalúzie

Keď odchádzate z domu, je najlepšie zatiahnuť závesy a žalúzie, aby ste zabránili prípadným zlodejom strážiť miesto vášho bydliska. Polícia tiež radí, aby ste zvážili ponechanie rozsvietených svetiel, pretože zlodeji sa vyhýbajú osvetleným miestnostiam, ktoré zvyšujú riziko, že budú odhalení.

Svetlá

Pokiaľ idete na dlhšiu dobu preč, oplatí sa využiť aj možnosť automatického rozsvecovania svetiel v určitú dennú dobu, čo prípadných zlodejov môže zmiasť. Nezabudnite však, že musíte vypnúť elektrické zariadenia, ako je televízor alebo počítač, aby ste minimalizovali riziko požiaru. Týmto spôsobom, aj keď opustíte byt alebo dom na pár dní, môžete zostať v pokoji.

Sociálne médiá

Zlodeji často využívajú sociálne siete na nájdenie potenciálnych obetí. Pokiaľ teda odchádzate na dovolenku preč, oplatí sa vyhnúť chváleniu touto skutočnosťou na internete. Nemá cenu zverejňovať fotky z výletov, pretože to môže zlodeja povzbudiť k činu. Oplatí sa dbať aj na ochranu cenných predmetov, ktorých prípadná strata by vás mrzela najviac. Pamätajte, že správna ochrana domu je základ, aby ste si mohli v pokoji užívať život a nebáli sa prípadného vlámania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom