Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Toto sa stane s vašim telom, keď jeden deň nepoužijete telefón. Idete do toho?

mobil
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mobil www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Na technológiách sa bohužiaľ stáva čoraz viac ľudí závislých. Kto v dnešnej dobe vlastne nepoužíva telefón?

Telefón dnes vlastní takmer každý. Je to vec, ktorú používame každý deň, predovšetkým vďaka ich šikovným funkciám. Denne trávime na telefóne veľa času, počas ktorého navštevujeme sociálne siete, počúvame hudbu zo streamovacích služieb a tak podobne. Telefóny dávno nie sú tým, čo bývali. Dnes totiž bez problémov dokážu nahradiť počítač a tak na ňom ľudia trávia naozaj veľa času. Či už si s niekým píšu, alebo fotia fotografie a podobne, používanie telefónu má na ne negatívny vplyv. Čo sa však stane, keď človek telefón prestane používať?

Začnete sa viac nudiť

Čo je logické, pretože akonáhle je mozog na niečo zvyknutý, bude to chcieť stále, kým sa daného zvyku nezbavíte. Bude vás neustále nútiť brať telefón do ruky, kontrolovať sociálne siete a tak podobne. Bez aktivity, na ktorú ste zvyknutí, sa budete dosť nudiť. Možno vás čaká aj úzkosť a absťák. Zakaždým, čo kontrolujeme svoj telefón, vyplavuje sa do nášho mozgu dopamín, vďaka ktorému sa „nabažíme“ a nemôžeme sa následne dočkať, až to urobíme zase. Dopamín je hormón šťastia a to šťastie nám po chvíľke začne chýbať. Prichádza nuda a náhle nemáme čo robiť. Nezabúdajte však na to, že existujú napríklad knihy alebo náučné dokumenty, ktoré sú rozhodne lepšie ako telefón.

Budete šťastnejší

S užívaním sociálnych sietí sa naše psychické zdravie znižuje až o 8 percent. Každá aktivita, ktorá súvisí s pohľadom na displej, znižuje naše šťastie. Akonáhle telefón prestanete užívať, bude vám hrozne. Neskôr vám ale bude oveľa lepšie, pretože si uvedomíte, že čas strávený bez telefónu je oveľa zmysluplnejší. To vám urobí oveľa väčšiu radosť, než používanie telefónu.

Lepší spánok

Nie nadarmo sa hovorí, že hodinu pred spaním by ste mali mať dávno vypnutú elektroniku a mali by ste si najlepšie čítať, čo vás unaví a váš spánok potom bude kvalitnejší. Telefóny narúšajú náš spánkový cyklus, pretože kvôli nim chodíme spať neskoro. Navyše hneď ráno berieme telefóny do rúk, čo nás núti zostávať v posteli. Telefón nahraďte budíkom. Ráno tak nebudete mať telefón okamžite po ruke. Večer choďte spať bez telefónu a uvidíte, že sa vám bude spať oveľa lepšie.

Väčšia kreativita

Telefóny nás vraj pripravujú o tok kreatívnych myšlienok. Zapĺňajú sa nám totiž blbosťami, ako sú správy, lajky na Facebooku a podobne. Také myšlienky často zaplnia náš mozog, ktorý potom nie je schopný kreatívne myslieť. Akonáhle však prestanete telefón používať, vaša kreativita sa značne zvýši. Hodiny na telefóne sa dajú nahradiť hodinkami, budík na telefóne obyčajným budíkom a tak podobne. Bez telefónu sa dá prežiť, musíte mať iba trpezlivosť. Akonáhle s užívaním telefónu prestanete, uvidíte, ako spokojní budete.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 4. augusta 2022
reklama:
reklama:
reklama: