Toto sme hľadali na Googli najčastejšie! Hádaj, čo bolo nahľadanejšie!

Zdieľať
Google Stock Split Q A
FILE - In this Dec. 6, 2011 file photo, the Google logo is seen on the carpet at Google France offices, in Paris. Google is poised to split its stock the first week of April 2014 in an unusual way that could cost the company as much as $7.5 billion if it doesn’t work out the way management envisions. (AP Photo/Jacques Brinon, Pool, File)

V rebríčku najväčších skokanov medzi výrazmi za rok 2014 sa na prvej priečke umiestnili cyklistické preteky Tour de France.

Spoločnosť Google na dnešnej tlačovej konferencii zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2014. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už štvrtý raz po sebe Facebook, za ktorým nasledovali YouTube, Pokec, Topky a Gmail.

Facebook

Ďalším rebríčkom, ktorý predstavitelia Googlu predstavili, bol zoznam najväčších skokanov. V ňom sú zoradené výrazy a osobnosti, o ktoré počas roku 2014 najviac stúpol záujem. Na prvej priečke sa umiestnili cyklistické preteky Tour de France, nasledujú Iveta Bartošová, Sochi 2014, Halloween a Ebola. V kategórii skokanov medzi osobnosťami skončila na prvej priečke zosnulá česká speváčka Iveta Bartošová, za ktorou sa ďalej umiestnili Robin Williams, Dominika Cibuľková, Conchita Wurst a Miroslav Hlinka. Bartošová bola aj celkovo najvyhľadávanejšou osobnosťou, na ďalších priečkach sú Michael Schumacher, Miley Cyrus, Justin Bieber a Majk Spirit. Najvyhľadávanejšou športovou osobnosťou bol spomínaný bývalý pilot Formuly 1 Michael Schumacher, nasledovali Peter Sagan, Neymar da Silva Santos Júnior, Dominika Cibulková a Cristiano Ronaldo.

Najvyhľadávanejším médiom na Slovensku boli rovnako ako vlani Topky, za nimi sa umiestnili Sme, Nový čas, Pravda a Pluska. Rebríček najvyhľadávanejších výrazov s rokom 2014 ovládol kalendár 2014, nasledovali MS futbal 2014, filmy 2014, Sochi 2014 a MS hokej 2014.

Rebríček najvyhľadávanejších výrazov za rok 2014:
1. Facebook
2. YouTube
3. Pokec
4. Topky
5. Gmail
6. prekladač
7. Sme
8. Friv
7. TV program
8. SHMÚ

Rebríček najväčších skokanov za rok 2014:
1. Tour de France
2. Iveta Bartošová
3. Sochi 2014
4. Halloween
5. Ebola
6. Australian Open
7. Robin Williams
8. Flappy Bird
9. Finančná správa
10. MS hokej 2014

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom