Toto sme museli mať všetci! Pozri si 5 vecí, bez ktorých sme sa nezaobišli na základnej! :-)

Zdieľať
5a52612-39976-tripatrak-558x900-fit

Dnešné decká sa na základnej škole hrajú s iPhonmi a iPadmi a rôznymi interaktívnymi hrami. Nám však v časoch, kedy bol internet ešte len v plienkach, stačilo ku šťastiu oveľa menej…

1. Kožený batoh

Snom väčšiny deciek na základných školách bolo to, aby mali kožený batoh a mohli sa zbaviť aktovky. Aktovku totiž nosili maximálne druháci a od tretieho ročníka boli in len a len batohy, najlepšie kožené!

x_batoh_kozeny_maly

2. Trojposchodový peračník

Obyčajný peračník bol o ničom, dvojposchodvý ešte celkom ušiel, no ten, kto mal trojspochodvý, bol pán! A ideálne bolo, ak sa na ňom nachádzal ešte nejaký super obrázok. Zmestili sa doň všetky farbičky, fixky aj perá.

obaly

3. Voňavé obaly na zošity

Pamätáš si ešte na ne? Boli farebné a voňali ako jahody alebo iné ovocie… A keď sme sa v škole nudili, mohli sme na ne kresliť a pri tom ešte pekne voňali.

images

4. Hopsalka

Gumená skákajúca loptička síce nebola povinnou školskou výbavou, no cez prestávky sa v každej triede hádzali o steny tieto farebné loptičky. A občas sa stalo, že trafili niektorého zo spolužiakov :-D

2a146f2-39974-zmizik-558x900-fit.gif

5. Zmizík

Fungoval síce len pri atramentových perách, ktoré neboli príliš v obľube, no našli sa ja takí experti, ktorí sa s ním snažili vymazať aj chyby napísané „večným“ perom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom