Tragédia v Grécku! Trajekt s takmer 500 pasažiermi zachvátil mohutný požiar!

Zdieľať
Greece Ferry Fire
In this image provided by the Italian Navy, smoke billows from the Italian-flagged Norman Atlantic after it caught fire in the Adriatic Sea, Sunday, Dec. 28, 2014. A fire erupted on a ferry carrying 478 people from Greece to Italy on Sunday, leaving one person dead and trapping hundreds on top decks as gale-force winds and choppy seas hampered evacuation. The Italian Navy said that the victim and an injured person were transported by helicopter to the southern Italian city of Brindisi on Sunday evening. Greek and Italian rescue helicopters and vessels struggled to reach the crippled ferry, battered by 90 kilometer per hour (55 mph) winds that pushed it toward the Albanian coast. (AP Photo/Italian Navy)

ATÉNY 28. decembra – Trajekt pri pobreží Grécka v nedeľu zachvátil mohutný požiar. Záchranári sa pritom zatiaľ neúspešne pokúšajú evakuovať takmer 500 pasažierov a členov posádky. Na palube sa tiež nachádza viac ako 200 áut. Trajekt sa nachádzal 44 námorných míľ severozápadne od ostrova Korfu, keď posádka vyslala núdzový signál po tom, ako spodnú palubu zachvátili plamene.

Zatiaľ nie je jasné, či si požiar vyžiadal obete, alebo či pasažieri čakajú na záchranu v studenom mori. Záchranárske práce komplikuje silný vietor s rýchlosťou až 88 kilometrov za hodinu a rozbúrené more. „Horíme a potápame sa, nikto nás nedokáže zachrániť!“ povedal jeden z ľudí na palube prostredníctvom telefónu pre grécku televíziu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom